Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84043
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 حمل 1400 ساعت : 17:42:12

سه نهاد موازی در کمیسیون مبارزه با فساد اداری مدغم شد

عبدالقیوم نظامی، رییس کمیسیون مبارزه با فساد اداری، می‌گوید که در سه ماه گذشته، سه نهاد موازی در این کمیسیون، مدغم شده‌ است.

آقای نظامی که روز چهارشنبه (۱۸ حمل)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت که ایجاد نهاد جامع مبارزه با فساد اداری و ادغام نهادهای موازی در آن، از تعهدات حکومت افغانستان در راستای مبارزه‌ی جدی با فساد اداری است.

او افزود: «کمیسیون مبارزه با فساد اداری در جریان بیش از ۳ ماه از آغاز کارش تا اکنون، توانسته که سه نهاد موازی، از جمله سکرتریت ویژه‌ی مبارزه با فساد اداری، اداره‌ی ثبت و بررسی دارایی‌ها و اداره‌ی میک را به گونه‌ی کامل در این کمیسیون مدغم کند.»

به گفته‌ی آقای نظامی، حکم ادغام اداره‌ی بازرس به این کمیسیون نیز، اخیرا صادر شده است.

او هم‌چنان گفت که کار تدوین استراتژی مبارزه با فساد اداری برای سال مالی ۱۴۰۰ از سوی این کمیسیون تکمیل شده و به زودی به منظور تصویب به «شورای عالی حاکمیت قانون» ارایه خواهد شد.

آقای نظامی، گفت که اداره‌ی ثبت و بررسی دارایی‌های کمیسیون، مجموعا ۵۲۰۰ فورم ثبت و اشاعه‌ی دارایی‌های مقام‌های عالی‌رتبه‌ی دولتی را ثبت کرده که از این میان، ۱۳۶۵ فورم آن بررسی ابتدایی شده، روند بررسی و تدقیق ۶۵۰ فورم دیگر تکمیل و ۱۲۵ فورم دارایی از وبسایت اداره‌ی امور ریاست‌جمهوری به نشر رسیده است.

آقای نظامی، تصریح کرد که کمیسیون مبارزه با فساد اداری از زمان تاسیس تا پایان سه ماه اول کاری‌اش، مجموعا ۴۷ مورد شکایت را درج و زیر بررسی قرار داده که از این جمله ۱۶ مورد آن به دادستانی کل فرستاده شده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد