توزیع ۷۰ بسته مواد غذایی به مستضعفین در شهرک خاتم‌الانبیا ولسوالی گذره ولایت هرات

به مناسبت فرا رسیدن سی و یکمین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، با توزیع بسته‌های مواد غذایی به ۷۰ خانواده نیازمند در شهرک خاتم الانبیای ولسوالی گذره هرات، از این روز تجلیل شد.

شنبه 17 جوزا 1399 - 09:42:44 AM

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان در گفتگو با مهر:
رهبران سیاسی افغانستان باید به رهنمودهای امام خمینی توجه کنند

حسن جعفری گفت: رهبران سیاسی افغانستان باید رهنمود های حضرت امام خمینی را جزء برنامه های حکومتی خود قرار دهند.

پنج شنبه 15 جوزا 1399 - 09:47:32 AM

عضو شورای اخوت اسلامی هرات: امام خمینی الگوی وحدت و اخوت اسلامی در جهان اسلام بود

رئیس دفتر شورای اخوت اسلامی هرات می‌گوید که حضرت امام خمینی(ره) الگوی وحدت و اخوت اسلامی که همانا نقش اساسی جهان اسلام است، محسوب می‌شود.

پنج شنبه 15 جوزا 1399 - 09:45:21 AM

امام خامنه‌ای(حفظه‌‌الله):
حوادث این روزها بروز واقعیات آمریکا است؛ مردم آمریکا از حکومتشان خجالت می‌کشند/ شرط تحول و غلبه بر ترس از دشمنی‌ها، حضور نیروهای جوان در صحنه است

امام خامنه‌ای(حفظه‌‌الله) در سخنرانی زنده‌ی تلویزیونی به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (رحمه‌الله) با ملت ایران سخن گفتند.

چهار شنبه 14 جوزا 1399 - 16:42:21 PM

امام خمينی(ره) مظهر تقواى سياسى در رهبری جامعه

امام خمينی(ره) مظهر تقوای سياسی در مديريت و رهبری جامعه بودند چنانکه مقام معظم رهبری در اين باره معتقدند «رعایت تقوای عجیب امام در همه امور بود»، « تقوا در مسائل شخصی یک حرف است؛ تقوا در مسائل اجتماعی و مسائل سیاسی و عمومی خیلی مشکلتر است».

چهار شنبه 14 جوزا 1399 - 10:00:30 AM

امام خمینی (ره) از دیدگاه شخصیت‌های مختلف افغانستانی

امام خمینی (ره) فقیهی برجسته و ممتاز بود که به دلیل تاثیرگذاری بالا بر پیکرۀ امت اسلامی و انسان‌های آزاده‌ی سراسر عالم، به عنوان بی‌نظیرترین شخصیت جهان اسلام و بلکه تمام دنیا در قرن 21 به شمار می‌رود. امام خمینی (ره) با این حجم از اثرگذاری، تاثیر خاصی بر شخصیت‌های سیاسی، جهادی، حوزوی، دانشگاهی و فرهنگی مختلف افغانستانی نیز داشته است.

چهار شنبه 14 جوزا 1399 - 09:46:37 AM

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان:
انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، عظمت اسلام را آشکار کرد

آگاهان می‌گویند که انقلاب اسلامی به رهبری امام، نعمت بزرگ الهی بود که در پی آن معادلات سیاسی در سطح دنیا تغییر کرد و جهان از دو قطب عمده شرق و غرب، به سه قطبی تبدیل شد و یک‌بار دیگر ابهت و عظمت اسلام ناب محمدی در اذهان جهانیان تداعی شد.

سه شنبه 13 جوزا 1399 - 16:48:33 PM

امام خمینی(ره):
آن‌هایی که بین اهل سنت و اهل تشیع فاصله ایجاد می‌کنند نه سنی هستند نه شیعه

بررسی مجموعی از بیانات امام خمینی(ره) در مورد مسئله وحدت و واکنش های ایشان به مسائل مربوط به این حوزه شگفت انگیز است.

سه شنبه 13 جوزا 1399 - 13:00:16 PM

پیامدهای تفرقه از دیدگاه امام خمینی(ره)

بیداری امروز امت اسلامی، بازگشت مسلمین به قرآن و سنت، مطرح شدن ولایت امر و خلافت اسلامی، آزادی خواهی، عزت طلبی و حرکت های وحدت طلبانه مسلمین، بدون شک از ثمرات انقلاب مقدس امام خمینی رحمه الله است.

سه شنبه 13 جوزا 1399 - 09:49:02 AM

سخنان آموزنده از امام خمینی (ره)

امام خمینی(ره): تمام ترس و خوف هایی که انسان از دشمن دارد برای این است که خودش را می بیند اگر چنانچه دید خدا هست در کار و برای خدا دارد کار می کند نمی ترسد برای اینکه مقدرات دست اوست.

سه شنبه 13 جوزا 1399 - 09:41:43 AM

امام خمینی(ره): ما با اهل تسنن یکی هستیم و ما جدا نیستیم

ما با اهل تسنن مسلمین یکی هستیم و ما جدا نیستیم. اختلاف، اختلاف دو تا مذهب است ؛ این اختلاف نباید اسباب این معنا بشود که ما در اساس اسلام [اختلاف کنیم ]....ما که می بینیم الان اسلام در معرض خطر است، بر همه ما لازم است که دست به هم بدهیم.

دوشنبه 12 جوزا 1399 - 17:54:32 PM

امام خمینی (ره)؛ احیاگرِ اسلام عاری از افراط و تفریط و تحجر

امام خمینی (ره) نه تنها یک مرجع دینی متعلق به جهان تشیع بلکه یک رهبر جهان‌شمول و احیاگر قرن بود که اسلام معتدل و عاری از افراط و تفریط و تحجر را یک‌بار دیگر در جهان عرضه کرد.

يکشنبه 11 جوزا 1399 - 18:24:18 PM

امام خمینی و افغانستان؛ سخنان شهید برهان الدین ربانی در مورد امام خمینی(ره)

وفات سید روح الله امام خمینی(ره) بزرگمرد تاریخ معاصر جهان اسلام، ضایعه‌ای است جبران ناپذیر و حادثه‌ای است دردناک که مسلمانان متعهد را در نقاط جهان اسلام سخت تکان داد.

يکشنبه 11 جوزا 1399 - 13:26:35 PM

خانواده و نگاه تربیتی امام خمینی(رحمه الله)

امام خمینی(رحمه الله) ویژگی‌های بسیار فوق‌العاده و عجیبی داشتند كه وقتی انسان به ایشان نزدیك و نزدیك‌تر می‌شد، محبوبیتش بیشتر می‌شد و برای انسان سؤال به وجود می‌آمد كه ایشان چه جور انسانی است؟!

يکشنبه 11 جوزا 1399 - 13:05:24 PM

امام خامنه‌ای در سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)؛
هیچ مسئله ای در جهان با جاذبه شورآفرین خمینی کبیر قابل مقایسه نیست / شرط پیشرفت این است که آمریکایی‌ها، نزدیک نیایند

امام خامنه‌ای گفتند: توده های مردم در بیش از ۱۰۰ کشور جهان در پرتو نفوذ جاودانه امام به دفاع از قدس شریف و مظلومان فلسطینی می پردازند و این واقعیت بار دیگر اثبات می شود که هیچ مسئله ای در جهان با جاذبه شورآفرین خمینی کبیر قابل مقایسه نیست.

چهار شنبه 15 جوزا 1398 - 08:06:32 AM

غروب آفتاب جماران (ویژه نامه رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)

امام خمینی(ره) در بیستم جمادی الثانی سال 1320ه.ق همزمان با سالروز میلادخجسته کوثر ولایت دخت گرامی پیامبر(ص) در شهرستان خمین به دنیا آمد. امام خمینی(ره) انقلاب مردم مسلمان ایران را بر ضد حکومت دست نشانده شاه رهبری کرد و نظام جمهوری اسلامی ایران را بر پایه نظام ولایت فقیه بنیان گذارد. سرانجام در شامگاه سیزدهم جوزا/خرداد سال 1368 با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به جایگاه ابدی سفر کرد.

دوشنبه 13 جوزا 1398 - 22:29:02 PM

تاکید شورای علمای بلخ بر الگو گیری از آرمان های انقلاب اسلامی

رئیس شورای علمای شیعه بلخ، از انقلاب اسلامی ایران بعنوان بزرگترین انقلاب‌های نجات‌ بخش در جهان نام برد .

دوشنبه 13 جوزا 1398 - 10:48:44 AM

گرامی‌داشت از سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در بلخ؛
امام خمینی قبل از این‌که رهبر سیاسی باشد، یک بیدارکننده در جهان اسلام بود

هم‌زمان با فرا رسیدن سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی عالم ربانی و رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ با حضور صدها تن از علمای اهل سنت و اهل تشیع، یاد و نام این شخصیت بزرگ اسلامی را گرامی داشت.

دوشنبه 13 جوزا 1398 - 09:19:15 AM

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران:
هیچ مسئله‌ای در غرب آسیا بدون ایران حل نمی‌شود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت: امروز هیچ مسئله‌ای در غرب آسیا بدون مشارکت ایران حل شدنی نیست و شکل‌گیری جبهه مقاومت، رژیم صهیونیستی را بیش از هر زمان دیگر در کابوس امنیتی گرفتار ساخته است.

يکشنبه 12 جوزا 1398 - 18:55:09 PM

امام خمينی(ره) مظهر تقواى سياسى در رهبری جامعه

«رهبري» در تمام نظامهاي سياسي از جايگاه و نقش محوري و ويژه اي برخوردار است و در واقع ستون اصلي هر نظام سياسي محسوب مي شود و در نظام سياسي اسلام كه اداره‌ امور جامعه بر اساس قوانين دين است.

يکشنبه 12 جوزا 1398 - 13:07:46 PM

همایش بزرگ «در سوگ آفتاب» در مزارشریف برگزار گردید

همایش بزرگ «در سوگ آفتاب» به مناسبت سی‌ومین سالروز رحلت امام خمینی (رح)، توسط شورای اخوت با حضور اقشار مختلف مردم، علماء شیعه و سنی، جوانان، دانشجویان طلاب حوزات علمیه، خواهران و مادران در مزار شریف برگزار گردید.

يکشنبه 12 جوزا 1398 - 12:17:09 PM

در مراسم گرامیداشت از ارتحال امام خمینی(ره) در هرات؛
امام خمینی(ره) شخصیتی فراملیتی است و محدود به ایران نمی‌شود

سخنرانان این مراسم به سجایای اخلاقی و علمی آن عالم ربانی اشاره کرده و تاکید داشتند که امام(ره) با رفتار پیامبرگونه‌اش توانست به یک رهبر منطقه‌ای و جهانی تبدیل شود.

سه شنبه 15 جوزا 1397 - 11:57:33 AM

گرامی‌داشت از سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در هرات

در مراسمی که به مناسبت بیست و نهمین سال‌روز ارتحال امام خمینی(ره) در شهر هرات برگزار شده بود، از این پیشوای دینی، به عنوان رهبری خردمند یاد شد.

سه شنبه 15 جوزا 1397 - 11:34:06 AM

بازخوانی بخشهایی از سخنان و مواضع امام راحل پیرامون اوضاع و مردم افغانستان

بازخوانی بخشهایی از سخنان و مواضع امام راحل پیرامون اوضاع افغانستان و مردم افغانستان به مناست فرا رسیدن 14 جوزا/خرداد سالروز عروج ملکوتی ایشان:

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 23:44:50 PM

پیام مهم امام خامنه‌ای به جوانان عرب منطقه؛
امروز روز اقدام و عمل شماست، برای آزادی واستقلال کشورهایتان آماده شوید

امروز چشم امید ملّتهایتان به شما جوانها است. خود را برای فردایی آماده کنید که در آن، کشورهایتان آزاد و مستقل و پیشرفته باشد.

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 23:26:41 PM

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان:
جعفری: امام خمینی(ره) شخصیتی بود که تاریخ به خود کمتر سراغ دارد

محمد حسن جعفری؛ رئیس حزب رفاه ملی افغانستان در مورد شخصیت امام خمینی(ره) نیز صحبت کرده گفت: امام خمینی(ره) شخصیت بود که تاریخ به خود کمتر سراغ دارد.

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 14:08:58 PM

مسئول مدرسه علمیه خاتم الانبیاء: امام خمینی(ره) محبوب دل های ملت افغانستان است

امام خمینی ادامه دهنده راه پیامبر(ص) ائمه معصومین(ع) بود، امام خمینی شخصیت فرهیخته دینی، سیاسی و محبوب دل های مسلمانان به خصوص مردم افغانستان بود، هست و خواهد بود.

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 13:25:53 PM

از بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی در کابل از سوی حزب رفاه ملی افغانستان گرامی داشت به عمل آمد

معاون شورای اخوت اسلامی افغانستان و یکی از علمای برجسته اهل سنت کشورمان، امام خمینی (ره) را چهره تکرار نشدنی تاریخ معاصر دانست و با توجه به شرایط زمان و مکان حاکم بر دوره ایشان تاکید کرد که طبیعی است در آینده نیز نظیر نخواهند داشت.

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 12:53:48 PM

مراسم یادبود ارتحال امام خمینی درکابل برگزار شد

به مناسبت بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و تقارن آن با ماه مبارک رمضان، محفل انس با قرآن کریم با حضور شماری از علما، دانشجویان و اساتید دانشگاهها و شهروندان در کابل برگزار شد.

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 10:48:48 AM

امام خمینی(ره) بت شکن قرن بیستم

مردی که با ایجاد یک حرکت تاریخی حکومت خود کامه ی شاه را سرنگون و جهان غرب را شگفت زده نمود به عبارتی پیش بینی های محاسبات سیاست گذاریهای غرب را بهم ریخت!

دوشنبه 14 جوزا 1397 - 10:31:25 AM

راه و اندیشه امام راحل باعث جریان سازی در سطح کل کشور های اسلامی و حتی در سطح کل آزادی خواهان شد

حسینی مزاری خاطر نشان کرد: اصول فکر و راه و اندیشه امام راحل باعث جریان سازی در سطح کل کشور های اسلامی و حتی در سطح کل آزادی خواهان شد و همین امر دشمن را وادار کرد تا توجه نو به کشورهای اسلامی نماید ،امروز هم شما جنگی را که در منطقه مشاهده میکنید علیه نظام جریان سازی استکه امروز در محوریت آن حضرت امام خامنه ای قرار دارد.

يکشنبه 13 جوزا 1397 - 13:37:16 PM

غروب آفتاب جماران (ویژه نامه رحلت امام خمینی رضوان الله علیه)

در بیستم جمادی الثانی سال 1320هـ.ق همزمان با سالروز میلادخجسته کوثر ولایت دخت گرامی پیامبر(ص) در ولسوالی خمین ایران در خانواده علم وجهاد و زهد و سداد فرزندی به دنیا آمد که نامش را روح الله نهادند.

يکشنبه 13 جوزا 1397 - 13:15:33 PM

امام خمينی(ره) مظهر تقواى سياسى در رهبری جامعه

«رهبري» در تمام نظامهاي سياسي از جايگاه و نقش محوري و ويژه اي برخوردار است و در واقع ستون اصلي هر نظام سياسي محسوب مي شود و در نظام سياسي اسلام كه اداره‌ امور جامعه بر اساس قوانين دين است و تامين نيازهاي معنوي مردم در كنار توجه و تامين نيازهاي مادي از اهداف و وظايف حكومت اسلامي به شمار مي رود، اهميت جايگاه و نقش رهبري بيشتر آشكار مي گردد.

يکشنبه 13 جوزا 1397 - 10:46:24 AM

اسلام‌شناس قرقیز:
شخصیت امام خمینی(ره) میراثی ارزشمند برای تاریخ و تمدن اسلامی است

اندیشمند اسلامی قرقیز، امام خمینی(ره) را تجدیدگر اسلام در دوران معاصر برشمرد و گفت: شخصیت امام خمینی(ره)، میراثی ارزشمند برای تاریخ و تمدن اسلامی است.

شنبه 12 جوزا 1397 - 15:31:53 PM

استکبار و استضعاف در مکتب امام خمینی(ره)

ایشان راهبرد اصلی مقابله با استکبار جهانی را وحدت مستضعفین معرفی می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند حول محوری با عنوان جبهه و حزب مستضعفین گرد هم بیایند و در مقابل مستکبران، یک امت واحده را تشکیل دهند.

چهار شنبه 9 جوزا 1397 - 10:16:46 AM

سیاست استکبارستیزی در گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) در دیدگاه امام خمینی (ره)

این نوشتار با کاربست روش گفتمان، درصدد پاسخ به این سوال بوده است: «مبانی و مستندات سیاست استکبارستیزی در دیدگاه امام خمینی ره چیست؟»

سه شنبه 8 جوزا 1397 - 10:05:59 AM

حسینی مزاری:
امروز مشکل جهان اسلام، اسلام امریکایی است

حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری، در این مراسم، پیرامون موضوع «امام خمینی(ره) و اسلام امریکایی؛ بیان خصوصیت های منحرفانه و راهکارهای رهایی از دام های شیادانه» به‌بحث پرداخت.

جمعه 19 جوزا 1396 - 09:41:44 AM

گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با حضور پرشکوه مهاجرین افغاستانی در حرم امام

مهاجرین افغانستانی مقیم تهران بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) را طی مراسمی در حرم امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گرامی داشتند.

سه شنبه 16 جوزا 1396 - 18:15:17 PM