۵۵ تن تجهیزات پزشکی؛ کمک بشردوستانه اتحادیه اروپا جهت کمک به پناهندگان در ایران

یک محموله از تجهیزات حیاتی پزشکی کمیساریا، به لطف پل هوایی بشردوستانه اتحادیه اروپا، فرانکفورت را به مقصد تهران ترک می کند.

جمعه 20 سرطان 1399 - 06:17:03 AM

احصائیه ملی: توزیع تذکره برقی به زودی برای مهاجرین افغانستانی در ایران آغاز می شود

اداره ملی احصائیه و معلومات افغانستان «NSIA» اواسط ماه جون اعلام کرد که روند توزیع تذکره های الکترونیکی به مهاجرین افغان مقیم ایران شروع می‌شود.

پنج شنبه 19 سرطان 1399 - 16:45:56 PM

اطلاعیه ادارۀ ملی احصایه و معلومات در رابطه به توزیع تذکرۀ الکترونیکی به شهروندان افغان مقیم جمهوری اسلامی ایران

روند توزیع تذکرۀ الکترونیکی توسط هیئت موظف دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای اتباع کشور در جمهوری اسلامی ایران به زودی آغاز می‌گردد.

پنج شنبه 19 سرطان 1399 - 11:07:23 AM

توهین بیشرمانه وزیر پاکستانی: افغانها را اخراج کنید

در حالی که حکومت افغانستان در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی قرار دارد، مقامات پاکستانی در ایالت سند فشارها برای اخراج اجباری پناهندگان افغان را افزایش داده‌اند.

چهار شنبه 18 سرطان 1399 - 18:47:52 PM

مدیر کل امور اتباع وزارت داخله ایران:
تشکیل سازمان امور مهاجرین و اتباع خارجی ضروری است

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با تاکید بر این‌که این کشور درگیری نزدیک و مستقیم با مساله اتباع و مهاجرین خارجی دارد؛ گفت: ضرورت تشکیل سازمان مهاجرین و امور اتباع خارجی برای هماهنگی و تسریع در رسیدگی به وضعیت اتباع خارجی در ایران بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود که مجددا در دست پیگیری و شکل‌گیری است.

چهار شنبه 18 سرطان 1399 - 13:01:21 PM

آلمان کودکان و نوجوانان مهاجر را از یونان پذیرش می کند

شرایط موجود در اردوگاه‌های مزدحم مهاجران در یونان فاجعه بار است، بنابراین حکومت آلمان تصمیم گرفته است که چندصد کودک و نوجوانان از جمله کودکان مهاجر افغانستان ها را بپذیرد.

دوشنبه 16 سرطان 1399 - 17:06:00 PM

اعتبار مدارک شناسایی اتباع خارجی مقیم ايران تمدید شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز ایران اعلام کرد که اعتبار مدارک شناسایی آمایش ۱۴ و هویت ۱۳ اتباع خارجی مقیم استان تا پایان سنبله/شهریور ماه امسال معتبر است.

جمعه 13 سرطان 1399 - 13:24:54 PM

یدالله کریمی پور: بازگرداندن افغان ها؛ اشتباهی استراتژیک

يدالله كريمي پور در كانال تلگرامش نوشت: یکی از بزرگترین اشتباهات استراتژیک کابینه روحانی، تلاش برای بازگرداندن پناهندگان افغان به کشورشان است. چه اشتباهی؟

جمعه 13 سرطان 1399 - 11:25:20 AM

پیکر شهید افغانستانی در حرم مطهر رضوی آرام گرفت

پیکر مطهر شهید "نسیم افغانی"، شهید افغانستانی دوران دفاع مقدس که به تازگی در تفحص منطقه فکه پیدا شده است امروز (سه‌شنبه) در صحن آزادی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به خاک سپرده شد.

سه شنبه 10 سرطان 1399 - 12:35:38 PM

گفت و شنودهای ناهيد علومی مدير مسوول مجله بانو با آصفه ستانکزی بانوی پيشگام و نخبه کشورمان در ایران

روزی در يکی از پُست های دوستان کامنت اعتراض گونه يی نوشتم، اين اعتراض سبب شد تا مصاحبه امروزی بر مبنای آن شکل گيرد.

دوشنبه 9 سرطان 1399 - 18:00:17 PM

آغاز مقدمات اجرای طرح آمایش۱۵ اتباع افغانستاني در اصفهان ایران

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان با نشر اطلاعيه اي اعلام نموده است؛ اتباع افغانستانی و عراقی دارای کارت اقامت موقت که در خانوار آنان تغییراتی از قبيل تولد ، فوت ، اردواج و يا عدم حضور يكي از اعضاي خانوار صورت گرفته و تاکنون مراتب را به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اعلام ننموده اند، برای بروزرسانی اطلاعات در سامانه با همراه داشتن مدارک لازم تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ به این اداره کل مراجعه نمایند .

دوشنبه 9 سرطان 1399 - 11:00:34 AM

سرنخ‌هایی از خانواده شهید افغانستانی دفاع مقدس در ایران+عکس

فردی که به گفته خود برادر شهید نسیم افغانی است، در گفت‌و‌گو با فارس، می‌گوید هفته گذشته با ستاد تفحص تماس گرفته و هم‌چنان منتظر انجام آزمایش دی‌ان‌ای است.

يکشنبه 8 سرطان 1399 - 16:43:15 PM

فرمانده مرزبانی ایران: مرگ ‌اتباع افغانستان ربطی به مرزبانی ایران نداشت

فرمانده مرزبانی ناجا در ایران گفت: در دو سه روز گذشته بر اساس اسناد، دوستان افغانستان متوجه شدند که این اتفاق اصلاً در حوزه ما نبوده است.

يکشنبه 8 سرطان 1399 - 09:04:10 AM

بازداشت پولیس پاکستان به اتهام شکنجه یک مهاجر

سه منسوب پولیس پاکستان به جرم شکنجه و آزار و اذیت یک مهاجر افغان، توقیف و دو تن دیگر آنان از وظیفه برکنار شده اند.

شنبه 7 سرطان 1399 - 20:12:19 PM

معاون والی خراسان رضوی: بازگشت اتباع افغانستان به ایران تسهیل شد

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی والی خراسان رضوی گفت: بازگشت اتباع افغانستان به ایران از طریق مرز دوغارون طی هفته جاری تسهیل شده است.

چهار شنبه 4 سرطان 1399 - 17:55:24 PM

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران؛
علی‌رغم جنگ، تحریم و دریافت ناکافی کمک‌ها؛ ایران بیش از سهم منصفانه خود از پناهندگان حمایت کرده است

دستیار وزیر و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران تأکید می‌کند که با توجه به وجود مشکلات اقتصادی، جنگ تحمیلی ۸ ساله، بازسازی کشور و تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا، جمعیت انبوهی از پناهندگان را در بیش از ۴ دهه، علی‌رغم دریافت ناکافی کمک‌ها از سوی جامعه بین‌المللی و فراتر از کنوانسیون و با اتکاء به منابع داخلی، همانند شهروندان ایرانی و بدون هیچ تبعیضی میزبانی نموده و نقش اساسی در رسیدگی به مشکل پناهندگان، کاستن از آمال آن و تبعات بی‌شمار اجتماعی‌اش ایفا نموده و بیش از سهم منصفانه خود از پناهندگان حمایت کرده است.

چهار شنبه 4 سرطان 1399 - 16:48:45 PM

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد:
تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا ارائه خدمات به پناهندگان در ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد

کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران از تأثیر تحریم‌های یک‌جانبه بر این کشور و هم‌چنین شیوع ویروس کرونا بر وضعیت پناهندگان در ایران به خصوص شهروندان افغانستان ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید: ۹۷درصد پناهندگان در مناطق شهری زندگی می‌کنند و تاثیر تحریم‌ها روی آنان بسیار مشهود است.

چهار شنبه 4 سرطان 1399 - 16:28:30 PM

قابل توجه مهاجرین افغانستانی در ایران؛
دستورالعمل اجرایی طرح آمایش ۱۵ اتباع خارجی ابلاغ شد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله/کشور ایران گفت: دستورالعمل اجرایی طرح آمایش ۱۵ به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری های سراسر این کشور ابلاغ شد.

چهار شنبه 4 سرطان 1399 - 11:54:38 AM

همکاری تجاری و گمرکی ایران و افغانستان شتاب می‌گیرد

همکاری‌های تجاری و گمرکی بین ایران و افغانستان در پی دیدار رییس کل گمرک ایران و معین عواید و گمرکات وزارت مالیه کشورمان شتاب می‌گیرد.

سه شنبه 3 سرطان 1399 - 17:05:14 PM

سخنگوی دولت ایران: افغانستان برای ایران بیش از یک همسایه ارزش دارد

«علی ربیعی» سخنگوی دولت ایران روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ها، ارزش افغانستان برای ایران را بیش از یک همسایه عنوان کرد و گفت: دو کشور دو روایت از یک تمدن واحد هستند و رخنه متقابل فرهنگ و زبان و احساسات مشترک میان دو ملت آنچنان تار و پود هردو را آغشته کرده که شادی و رنج برای هر دوملت ، متقابل و مشترک است .

سه شنبه 3 سرطان 1399 - 16:55:09 PM

سفر بی‌نظیر هیأت افغانستانی به ایران از زبان یک کارشناس ایرانی

در طول دو دهه‌ای که از سقوط طالبان و تشکیل حکومت مرکزی در افغانستان می‌گذرد، سفر اخیر هیأتی از افغانستان به ریاست محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت خارجه افغانستان سازمان یافته‌ترین و گسترده‌ترین سفر یک هیأت افغانستانی به ایران است. یکی از دلایل اهمیت سفر این هیأت، به تلاش‌های دو طرف برای روشن شدن حادثه‌ای بازمی‌گردد که در رودخانه هریرود برای چند نفر از هموطنانی که به صورت غیرقانونی وارد ایران شده بود رخ داد.

سه شنبه 3 سرطان 1399 - 10:40:18 AM

پایان سفر اتمر به تهران:
آمادگی ایران برای تسهیل روند مذاکرات بین‌الافغانی و امضاء سند جامع همکاری‌های راهبردی تا سه ماه آینده

هیأت ایرانی تأکید کرده است که در صورت درخواست جمهوری اسلامی افغانستان، تهران آماده است که از ظرفیت و امکانات خود برای تسهیل روند مذاکرات بین‌الافغانی و میزبانی از این مذاکرات استفاده کند.

سه شنبه 3 سرطان 1399 - 10:06:18 AM

دستور رهبرانقلاب درباره محل دفن پیکر شهید نسیم افغانی

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین و شهدای ایران: به امر مقام معظم رهبری، پیکر مطهر شهید نسیم افغانی در حرم مطهر امام هشتم (ع) به خاک سپرده خواهد شد.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 19:01:30 PM

دیدار هیأت‌های رسانه‌ای افغانستان و ایران در تهران

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در دیدار با معین فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در تهران، با بیان این‌که کارکرد اصلی برخی رسانه‌ها که با پول برخی کشورهای منطقه اداره می‌شود

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 17:56:24 PM

دستهای پنهان و خونین توطیه...!

اینهمه احساس و درک یکبارگی از کجا پیدا شد در حالیکه بیست سال در وطن خودت انسان ها نابود می شوند و حتی در مرزهای ایران ده ها انسان کشته شدند همه در سکوت مرگبار اما حالا چرا؟

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 17:52:40 PM

سخنان وزیر کار ایران در دیدار با وزیر کار افغانستان

همزمان با سفر محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امورخارجه به تهران، سید انور سادات، سرپرست وزارت کار و اموراجتماعی نیز در ترکیب هیأت افغانستان به تهران سفر کرده و با محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو گرده است.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 17:48:07 PM

وزارت خارجه ایران خطاب به دستیار پامپئو‌:
دولتی که شعار انتخاباتی‌اش «دیوار بکشیم» بوده، برای جهان خطابه می‌خواند

وزارت امور خارجه ایران در واکنش به ادعای بی اساس دستیار پامپئو عنوان کرد: دولتی که شعار انتخاباتی‌اش «دیوار بکشیم» بوده و بارها به دلیل سیاست‌های بیرحمانه مرزی‌اش با محکومیت عمومی روبرو شده، در مورد روز جهانی پناهجویان برای جهان خطابه می‌خواند.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 17:19:23 PM

وزیر داخله ایران: تردد قانونی اتباع افغانستانی به ایران تسهیل می‌شود

در دیدار وزیر ایران با سرپرست وزارت خارجه کشورمان مقرر شد دولت‌های هر دو کشور تلاش کنند همه موانعی که در مسیر تردد قانونی اتباع افغانستانی به ایران است، برداشته شود و تردد قانونی تسهیل شود.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 11:50:26 AM

قابل توجه مسولین محترمی که از افغانستان تشریف آورده اند

این گزارش نشست سفير افغانستان در تهران با جمعي از نمايندگان مهاجرين ساكن ايران می باشد که تعدادی از مشکلات مهاجرین بیان شده است، لطفا جهت حل این مشکلات نیز اقدام نمايید:

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 11:38:35 AM

استاد جعفری با اشاره به مداخلات تفرقه افکنانه غرب:
روابط ایران و افغانستان، مستحکم و غیرقابل تخریب است

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان اعلام کرد که سفر هیأت بلندپایه دولت به جمهوری اسلامی ایران، گام مهمی در راستای گسترش روابط مستحکم و تاریخی و رفع سوءتفاهم ها است.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 11:21:29 AM

بازگشت پیکر شهید نسیم افغانی و دیگر شهیدان دفاع مقدس به ایران

پیکرهای مطهر ۱۹۲ شهید دوران دفاع مقدس از جمله شهید نسیم افغانی وارد ایران شد.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 11:16:41 AM

در سه دور گفت‌وگوی ظریف و اتمر در تهران چه گذشت؟

وزیر امور خارجه ایران و سرپرست وزارت خارجه کشورمان روز گذشته در تهران در سه دور گفت‌وگو ضمن رایزنی درباره مناسبات دوجانبه، توافق کردند سند جامع همکاری‌های دو کشور حداکثر تا سه ماه آینده نهایی شود.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 07:20:24 AM

شمخانی: امضای سند جامع همکاری‌ها موجب جهش روابط ایران و افغانستان می‌شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: امضای سند جامع همکاری های ایران و افغانستان موجب جهش در روابط دو کشور خواهد شد.

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 07:08:52 AM

روز جهانی پناهنده | سخنرانی آصفه استانکزی خبرنگار خبرگزاری افغان ایرکا و فعال مهاجرین در ایران

سپاسگزار هستم از مجری توانمند برنامه که فرصت ایراد سخن را به من داد و با کسب اجازه از مدیر کل محترم دفتر اتباع مهاجرین خارجی استانداری کرمان جناب اقای شفیعی باید تشکر کنم

دوشنبه 2 سرطان 1399 - 06:55:37 AM

برگزاری جشن روز پناهنده با دادن یک نسخه از قانون اساسی افغانستان به رئیس اداره اتباع مهاجرین خارجی استانداری کرمان

آصفه استانکزی خبرنگار خبرگزاری افغان ایرکا و رییس تیم جوانان آینده نگر و متعهد به بشریت (جام) که یکی از سخنرانان جشن روز پناهنده در کرمان ایران بود میگوید؛ این مراسم از ساعت چهار و نیم روز شنبه 31 جوزا با شعر خوانی استاد محمدخان طالبی آغاز شد.

يکشنبه 1 سرطان 1399 - 18:45:17 PM

وضعیت پناهجویان در اروپای شرقی «اسفبار» است

مدافعین حقوق پناهجویان در اروپا می گویند که وضعیت پناهجویان افغانستانی در کمپ های کشور های اروپای شرقی "اسف بار و نگران کننده" است.

يکشنبه 1 سرطان 1399 - 17:56:17 PM

پیام‌های سفر اتمر به ایران/ آیا سند همکاری جامع بین دو کشور فعال می‌شود؟

مفاد سند جامع همکاری‌های ایران و افغانستان که 5 سال از آغاز گفتگوهای مربوط به آن سپری شده باید با تمرکز بر رویکردهای فنی و جلوگیری از اثرگذاری ملاحظات سیاسی نهایی شده و ساختار مناسبات دو کشور را مستحکم نماید.

يکشنبه 1 سرطان 1399 - 17:46:00 PM

تصاویر دیدار سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه ایران در تهران

آقای محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

يکشنبه 1 سرطان 1399 - 16:41:49 PM

تمدید کارت آمایش ۱۴ و کارت هویت ۱۳ مهاجرین افغانستانی در ایران تا پایان ماه سنبله (شهریور)

وزارت امور داخله ایران از تمدید کارت آمایش پناهندگان و هم‌چنین کارت هویت مهاجرین افغانستانی در این کشور تا پایان ماه سنبله (شهریور) خبر داده است.

يکشنبه 1 سرطان 1399 - 13:25:11 PM

دیدار «حنیف اتمر» با وزیر امور خارجه ایران در تهران

سرپرست وزارت خارجه کشورمان امروز (یکشنبه) با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

يکشنبه 1 سرطان 1399 - 12:12:32 PM

روز جهانی پناهنده؛ وضعیت اشتغال مهاجران افغانستانی با استناد به تازه‌ترین آمار وزارت کار ایران

اگر نگاهمان را برگردانیم، کمی چشم‌مان را تیز کنیم، آنها را می‌بینیم. سر هر چهارراه و میان دست‌فروش‌ها، در حال ساخت‌وساز ساختمان‌ها و در حال نظافت و باربری. کارگران مهاجری که برای کار به ایران آمده‌اند و هنوز هویت آنها نه ایرانی است و نه افغانستانی. آنهایی که بدون پاسپورت هستند در صورت شناسایی رد مرز می‌شوند و آنهایی هم که پاسپورت دارند برای کارکردن باید مجوز و پروانه کار داشته باشند.

شنبه 31 جوزا 1399 - 19:38:36 PM

پناهندگی، درد کهنه و ماندگار!

"پناهنده" و "پناه جو" مفاهیم نوین در ادبیات، سیاسی-حقوقی است. پدیده "پناهنده" در جهان معاصر، در گستره و اهمیتی که سازمان ملل متحد، وادار شده است تا روزی را به این عنوان اختصاص دهد، نشان از گسترده بودن، مهم بودن و وخیم بودن وضعیت جامعه بشری بطور عموم، و وضعیت پناه جویان بطور خاص، دارد.

شنبه 31 جوزا 1399 - 17:23:43 PM

6 و نیم میلیون نفر از شهروندان کشور مهاجر هستند

مقامات در وزارت مهاجرین و عودت کنندگان می گویند که از شش و نیم میلیون مهاجر افغان در جهان، حدود 2.4 میلیون نفر در پاکستان، 2.5 میلیون نفر در ایران و بقیه در کشورهای دیگر زندگی می کنند.

شنبه 31 جوزا 1399 - 16:48:29 PM

کمیسیون حقوق بشر خواهان برقراری آتش‌بس و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی شد

کمیسیون مستقل حقوق بشر، از طرف‌های درگیر در افغانستان، خواسته است تا هرچه زودتر، با برقراری آتش‌بس موافقت کرده و گفت‌وگوهای بین‌الافغانی را آغاز کنند.

شنبه 31 جوزا 1399 - 12:11:18 PM

نحوه ورود اتباع افغانستاني دارای پروانه اقامت و مهر خروج و مراجعت به ايران

مسئولان ایرانی اعلام کردند که آن عده از اتباع افغانستانی که دارای پروانه اقامت و مُهر خروج و مراجعت به ایران دارند، با دارا بودن شرایطی می توانند، وارد خاک ایران شوند.

شنبه 31 جوزا 1399 - 10:12:27 AM

چرا اتباع خارجی از مصوبه سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دالری ايران استقبال نکردند؟

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت داخله ايران در مورد عدم استقبال اتباع خارجی ساکن ایران از مصوبه سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار دالری توضیحاتی داد.

شنبه 31 جوزا 1399 - 09:29:33 AM

گفت و گو با آقای عبداللهی دانشجوی ماستری دانشگاه تهران

آقای علی حسین عبداللهی نخستین دانشجوی افغان است که موفق به کسب مدال در المپیاد علمی دانشجویی ایران شده است و دارای رتبه های تک رقمی در کانکور سراسری و هم اکنون نیز در رشته بایو تکنولوژِی کشاورزی مشغول تحصیل می باشد.

شنبه 31 جوزا 1399 - 08:57:41 AM

نشست هم‌اندیشی فعالان و نخبگان جامعه مهاجر؛
اعتراض‌های اخیر در افغانستان صدای مهاجر نیست

شماری از فعالان فرهنگی و مدنی، نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه جامعه مهاجر در نشستی در تهران با اشاره به برخی اعتراض‌های زننده و توهین‌آمیز در داخل افغانستان علیه جمهوری اسلامی ایران به دنبال دو حادثه اخیر، ضمن رد کردن و تقبیح این اعتراض‌ها، بر ضرورت تشخیص دوست از دشمن و حمایت از نظام جمهوری اسلامی، به عنوان ام‌القرای جهان اسلام و سرخط مبارزه با استکبار و کفر جهانی تأکید کردند. این فعالان در عین حال بر ایجاد یک تشکل فرهنگی همه‌جانبه در حوزه مهاجرین که برنامه مشخص و سیاست تدوین شده داشته باشد و بتواند در مواقع لازم همانند تحولات اخیر، به دور از احساسات، واکنش نشان دهد و موضع‌گیری نماید و هم‌چنین مشکلات مهاجرین را پی‌گیری کند، تأکید کردند.

جمعه 30 جوزا 1399 - 06:27:49 AM

رییس مرکز تبیان:
مهاجرین یکی از ابزارهای امریکا در جنگ روانی علیه ایران است/ مهاجرین فریب تبلیغات دشمن را نخورند/ مقام‌های ایرانی از اوضاع اخیر متأثر نشوند

رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با اشاره به تحولات اخیر در مورد مهاجرین در جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه یکی از ابزارهای آمریکا در جنگ روانی علیه ایران، مهاجرین افغانستانی است

پنج شنبه 29 جوزا 1399 - 15:39:21 PM

واکنش شماری از هنرمندان ایرانی به شایعات پیرامون نجیب مایل هروی

نیکنام حسینی‌پور مدیر وقت خانه کتاب و فروزنده اربابی عضو بنیاد بین‌المللی مولانا در ایران، در صفحه‌های شخصی خود در اینستاگرام به خبرهای مربوط به استاد نجیب مایل هروی واکنش نشان دادند.

چهار شنبه 28 جوزا 1399 - 23:33:55 PM

چهار شهروند افغانستان در سد زاینده‌رود اصفهان ایران غرق شدند

مقام‌های دولت ایران، تأیید کرده‌اند که چهار شهروند افغانستان، در سد زاینده‌رود ولایت اصفهان این کشور، غرق شده و جان باخته اند.

چهار شنبه 28 جوزا 1399 - 23:05:21 PM

خانواده‌ای که تمام پول‌هایش در اردوگاه‌ مصرف شد

گلالی، باشندۀ شهر قندهار و دانش‌آموختۀ زبان و ادبیات پشتو که همانند دیگر قربانیان مهاجرت نامنظم فریب سخنان شیرین قاچاقبران و تصویرسازی رویایی از کشورهای اروپایی را خورده است.

چهار شنبه 28 جوزا 1399 - 18:38:41 PM

تابعیت استاد نجیب مایل هروی پژوهشگر برجسته افغانستان در ایران پذیرفته شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران اعلام کرد: تابعیت استاد نجیب مایل هروی پژوهشگر برجسته افغانستانی مقیم مشهد پذیرفته شده و در مرحله ابلاغ به مراجع مرتبط است.

چهار شنبه 28 جوزا 1399 - 17:55:08 PM

فراهم شدن امکان ورود اتباع افغانستانی دارای پروانه اقامت و مهر خروج به ایران

شهروندان افغانستانی مقیم ایران تا تاریخ 1 / 5 / 1399 امکان ورود به ایران را دارند.

چهار شنبه 28 جوزا 1399 - 17:45:42 PM

راه های قانونمند سازی حضور مهاجرین در ایران بررسی شد

نشستی به ریاست امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور به منظور بررسی راه های قانونمندسازی حضور مهاجرین افغان در جمهوری اسلامی ایران، امروز در ارگ دایر گردید.

سه شنبه 27 جوزا 1399 - 22:52:47 PM

تلاش ملیجکان غرب‌زده برای تخریب رابطه ایران و افغانستان +عکس

بیش از 40 سال است که ایرانیان صمیمانه میزبان همسایگان افغانستانی خود بوده اند اما حالا ملیجکان غربزده در دو طرف که عقده دیده شدن دارند سعی در تخریب رابطه دوستانه دو ملت دارند.

سه شنبه 27 جوزا 1399 - 12:17:44 PM

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بلخ:
تردد اتباع غیر قانونی برای هر دو دولت مشکلاتی را ایجاد می کند و تبعات خود را دارد

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بلخ: اتباعی که بطور قانونی وارد ایران می شود مشکلی ندارند، اما تردد اتباع غیر قانونی برای هر دو دولت مشکلاتی را ایجاد می کند و تبعات خود را دارد.

سه شنبه 27 جوزا 1399 - 11:16:30 AM

اتباع خارجی از هفته آینده با مدارک قانونی و گواهی‌سلامت می‌توانند وارد ايران شوند

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا ايران با بیان اینکه دو هزار و پانصد نفر اتباع خارجی با مجوز خروج و مراجعت از ايران خارج شدند اما با شیوع کرونا فعلاً امکان بازگشت پیدا نکرده‌اند، گفت: اتباع خارجی با مدارک، گواهی سلامت و پر کردن فرم‌های خوداظهاری می‌توانند از هفته آینده وارد ايران شوند.

سه شنبه 27 جوزا 1399 - 10:25:58 AM

ارگ: حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه در راس هیاتی هفته آینده به ایران می‌رود

ارگ می‌گوید که قرار است حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه در راس هیاتی به زودی به ایران سفر کند و در مورد مسایل مرتبط به مهاجرین با مسئولان آن کشور گفتگو کند.

سه شنبه 27 جوزا 1399 - 09:02:03 AM

نامه‌ای به مریم سما!

آن زمان‌ها که به‌عنوان خبرنگار و گرداننده در رسانه‌ها اجرای وظیفه می‌کردی و فریاد مظلومیت مردمت بودی. آن زمان که همیشه تلاش می‌کردی تا مشکلات مردمت را بازگو کرده و مسئولان بی‌کفایت را زیر سوال ببری تا راه چاره‌ای پیدا شود

دوشنبه 26 جوزا 1399 - 22:17:56 PM

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:
فضاسازی‌ها علیه جمهوری اسلامی قابل قبول نیست

"سیدعباس موسوی" سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه در نشست خبری، درباره برخی شیطنت‌ها در افغانستان علیه جمهوری اسلامی ایران و احضار سفیر کشورمان در تهران گفت: روابط ما با کشورهای همسایه جزو روابط خوب است و جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد این روابط را در همه سطوح با همسایگان خود گسترش دهد.

دوشنبه 26 جوزا 1399 - 20:33:03 PM

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران:
نیروهای امنیتی ایران قاطعانه در قبال ورود غیرقانونی ایستادگی خواهند کرد/ دوستان افغانستانی از مبادی رسمی پس از باز شدن استفاده کنند

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران هشدار داد که نیروهای امنیتی و انتظامی این کشور نه تنها در مرز با افغانستان، بلکه در همه مرزهایی که ایران با 15 کشور همسایه دارد، قاطعا در قبال ورود غیرقانونی ایستادگی خواهند کرد.

دوشنبه 26 جوزا 1399 - 20:26:18 PM

قالیباف ضمن درخواست برای شناسایی خانواد شهید افغانستانی گفت: پیوند دو ملت ایران و افغانستان هرگز دچار خدشه نخواهد شد

رییس مجلس شورای اسلامی ایران با بیان این‌که ایران و افغانستان سال‌هاست در راه آرمانی مشترک خون می‌دهند، گفت: جوانان مبارز ایرانی و افغانستانی از دفاع مقدس تا امروز سر بر زانوی یکدیگر اشهد شهادت خوانده‌اند و پیوند دو ملت هرگز دچار خدشه نخواهد شد.

دوشنبه 26 جوزا 1399 - 10:37:44 AM

کابینه دولت نشستی برای حل مشکلات مهاجران در ایران برگزار کرد

کابینه دولت نشستی را به منظور بررسی موارد مبتلابه مهاجران افغانستانی در ایران و همچنین نحوه اعزام هیأت دولتی به جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد.

دوشنبه 26 جوزا 1399 - 10:32:51 AM

درخواست برای شناسایی خانواده یک شهید افغانستانی دوران دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران

کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جستجوی خانواده یک شهید افغانستانی دوران دفاع مقدس این کشور در برابر تجاوز عراق به نام «نسیم افغانی» است. پیکر این شهید به تازگی تفحص و به دست آمده است.

يکشنبه 25 جوزا 1399 - 12:28:37 PM

تشریح نحوه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

بر اساس لایحه‌ای که به مجلس شورای اسلامی ایران ارسال شده است آئین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به تصویب هیئت دولت رسیده است. این افراد می‌توانند با مراجعه به استانداری‌ها خود را معرفی کنند تا در خصوص مدارک و تابعیت آن‌ها استعلام گرفته شود. پس از استعلام استانداری‌ها و نتایج استعلام‌ها با مراجعه به دفاتر ثبت احوال برای این افراد شناسنامه و مدارک هویتی صادر خواهد شد.

يکشنبه 25 جوزا 1399 - 12:14:47 PM

براي مهاجران افغانستان تذکره الکترونیکی توزیع می‌شود

در نشست سکتورهای امنیتی؛ اداره احصائیه موظف شده تا زمینه ثبت مهاجرين افغان و توزیع شناسنامه الکترونیکی فراهم کند.

يکشنبه 25 جوزا 1399 - 12:06:48 PM

ایران سفیر افغانستان در تهران را احضار کرد

سفیر افغانستان صبح امروز برای پاره‌ای از توضیحات درباره فعالیت برخی از گروه‌ها با سابقه ضدیت علیه جمهوری اسلامی، به وزارت خارجه ایران فرا خوانده شد

شنبه 24 جوزا 1399 - 12:14:00 PM