حبس ۲۵ ساله و جریمه ۱۰۰ میلیونی در انتظار اتباع خارجی غیرمجاز در ایران

قرار است در مجلس به‌زودی برای طرحی رأی‌گیری شود که درصورت تصویب نهایی آن، حبس ۲۵ ساله و جریمه ۱۰۰ میلیونی برای اتباع خارجی غیرمجاز درنظر گرفته شود.

چهار شنبه 5 قوس 1399 - 16:21:54 PM

خوب شد كه رئيس جمهور غنی از وضعيت اقتصادي مهاجرين در ايران آگاه شد!!

محمد اشرف غنی رئیس جمهور در نشست مشورتی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل که به صورت مجازی روز جمعه ۲۰ نوامبر ( ۳۰ عقرب/آبان) برگزار شد، تاکید کرده که اکثریت مهاجران افغان در ایران و پاکستان زندگی می‌کنند و "شمار زیادی از آنها در فقر و با درآمد روزانه تنها ۲ دلار امرار معاش می‌کنند".

دوشنبه 3 قوس 1399 - 12:22:00 PM

تهیه بسته‌های معیشتی و بن‌کارت برای اتباع غیرایرانی مجاز

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت داخله/ کشور ایران از تهیه بسته‌های معیشتی و بن‌کارت برای اتباع غیرایرانی مجاز در ایام کرونا خبر داد و گفت: محدودیتی برای فروش سیمکارت به اتباعی که قانونی در ایران زندگی می‌کنند، نداریم.

دوشنبه 3 قوس 1399 - 10:00:50 AM

معاون وزیر ارتباطات ایران:
مشکل صدور سیمکارت برای اتباع خارجی حل می‌شود

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران، جزئیات رسیدگی به مشکل صدور سیمکارت برای اتباع خارجی را تشریح کرد و گفت:‌ مشکل صدور سیمکارت برای اتباع خارجی حل می‌شود.

شنبه 1 قوس 1399 - 16:33:19 PM

مهاجرین افغانستانی و چند نسل بلاتکلیفی

همه ارکان حکومت درخصوص حضور افغانستانی های غیرقانونی در ایران نگرانی هایی دارند. عدد آنها را تا دو میلیون گفته اند. چهار دهه است با این مشکل روبه رو هستیم و همچنان بی سرنوشت پیش می رویم.

شنبه 1 قوس 1399 - 09:53:37 AM

کاهش فعالیت تیم‌ تذکره الکترونیکی در ایران همزمان با اوج شیوع کرونا؛ تعداد مراجعین به 120 نفر در روز کاهش یافته است

به دنبال اوج شیوع ویروس کرونا در جمهوری اسلامی ایران و تعطیلی دو هفته‌ای شهرهای بزرگ به شمول تهران و مشهد، اداره ملی احصائیه و معلومات افغانستان می‌گوید که به همین دلیل، فعالیت تیم‌های تذکره الکترونیکی در این دو شهر ایران نیز کاهش یافته است.

چهار شنبه 28 عقرب 1399 - 16:08:13 PM

گزارش خبر انلاين از مشكل خريد سيم كارت اتباع افغانستان در ايران

والدینی افغانستانی دارد اما در تهران متولد شده با پستی که درباره تخلف یک مسئول فروش سیمکارت یک اپراتور منتشر کرد، حسابی خبرساز شد.

سه شنبه 27 عقرب 1399 - 19:29:55 PM

وزیر ارتباطات ایران: مهاجران دارای مدرک معتبر، محدودیتی برای ثبت سیم‌کارت ندارند

وزیر ارتباطات ایران گفت: هیچ محدودیتی برای واگذاری سیم‌کارت به مهاجرینی که دارای مدارک اقامتی معتبر هستند، وجود ندارد.

پنج شنبه 22 عقرب 1399 - 15:45:19 PM

مشکل خرید سیم کارت مهاجرین افغانستان در ایران و جواب وزیر مخابرات ایران

گلایه ی فرشته حسینی بازیگر مهاجر افغانستانی ساکن ایران از محدودیت هایی که با بی تدبیری برخی مسئولین گریبانگیر مهاجرین است

پنج شنبه 22 عقرب 1399 - 12:23:28 PM

«جان پدر کجاستی؟!» زنجیره همدردی‌ها به قم رسید

پس از آنکه برخی از خیابان‌ها در شهرهایی همچون تهران، مشهد و اصفهان شاهد نصب تابلوهایی از سوی مسئولین محلی برای همدردی با خانواده جان‌باختگان حمله تروریستی دانشگاه کابل بود،

چهار شنبه 21 عقرب 1399 - 16:21:06 PM

سامانه طرح آمایش ۱۵ تا پایان ماه عقرب/آبان ۹۹ در ایران فعال می‌باشد

قابل توجه آندسته از اتباع #افغانستانی و #عراقی در ایران که تاکنون نسبت به دریافت کارت های آمایش مرحله پانزدهم خود اقدام ننموده اند:

چهار شنبه 21 عقرب 1399 - 15:37:09 PM

شعرخوانی استاد مظفری در ویژه برنامه گرامیداشت شهدای دانشگاه کابل

مراسم بزرگداشت شهدای دانشگاه کابل در شامگاه 18 عقرب/آبان ماه با حضور تولیت آستان قدس رضوی و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) برگزار شد.

سه شنبه 20 عقرب 1399 - 13:42:09 PM

به‌زودی کارمندان جدید ریاست ملی احصائیه و معلومات به ایران می روند

به زودی حدود ۱۰۰ کارمند جدید ریاست ملی احصائیه و معلومات جهت انجام امور مربوط به صدور تذکره الکترونیک مهاجرین، به ایران می روند.

سه شنبه 20 عقرب 1399 - 10:30:08 AM

شورای هماهنگی هیأت‌های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران؛
پیامبر عزیز اسلام(ص)، خط قرمز ماست/ فراخوان برای راه‌اندازی هشتک #لبیک_یا_رسول_الله به صورت سیل‌آسا

شورای هماهنگی هیأت‌های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم جمهوری اسلامی ایران در واکنش به هت حرکت به ساحت مقدس پیام گرامی اسلام(ص) توسط مقامات فرانسوی، با تأکید بر این‌که «پیامبر عزیز اسلام(ص)، خط قرمز ماست»، مسلمانان سراسر جهان را به راه‌اندازی هشتک #لبیک_یا_رسول_الله به صورت سیل‌آسا در سراسر ایران و جهان دعوت کرده است.

پنج شنبه 8 عقرب 1399 - 16:42:26 PM

امضاء تفاهم نامه شرکت افغان پست با اداره ملی احصائیه و معلومات

شرکت افغان پست با اداره ملی احصائیه و معلومات یک تفاهم‌نامه امضا کردند که بر اساس آن شرکت افغان پست موظف هست که تذکره الکترونیکی چاپ شده را از کابل به ایران بیاورد و هزینه آن را از اداره ملی احصایه و معلومات دریافت کند.

سه شنبه 6 عقرب 1399 - 23:27:50 PM

لت و کوپ محمد هزاره در یونان توسط چند لنده غر و اوباش...!

در ماجرای لت و کوپ محمد هزاره در یونان ، افراد مسئول است نه قوم، هر لنده غر و اوباش جواب ده جرم و جنایت خود است!

جمعه 2 عقرب 1399 - 16:31:41 PM

گزارش|درآمدهای ریالی با هزینه‌های دلاری؛ بی‌توجهی دولت کابل به مشکلات مهاجرین افغانستانی

همزمان با بحران کرونا و کاهش ارزش ریال ایران در برابر ارزهای خارجی، دولت افغانستان با دریافت هزینه‌های دلاری از مهاجرین افغانستانی در ایران بر مشکلات آن‌ها افزوده است.

دوشنبه 28 ميزان 1399 - 14:35:44 PM

خانمی که به‌خاطر آموزش یک کودک‌ افغانی در پارکی در تهران، لقب «معلم فداکار» را گرفت

شماری از خبرگزاری‌های ایرانی اعلام کرده که یک معلم در تهران، به‌دلیل آموزش یک کودک پناهجوی افغانی در آن کشور، مورد تقدیر وزرات آموزش‌وپرورش ایران قرار گرفته است.

دوشنبه 28 ميزان 1399 - 14:26:01 PM

مهاجرین افغان مقیم ایران را دریابیم

سفارت و کنسولگری های افغانستان در ایران بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم و همچنین نوسانات شدید قیمت ارز در ایران از ارائه خدماتش پول زیادی آن هم به #دلار از مردم دریافت میکنند. پولی که مردم به سختی در شرایط فعلی، قادر به پرداخت آن می باشند.

يکشنبه 27 ميزان 1399 - 11:05:25 AM

نیاز به ثبت‌نام مجدد مهاجرینی که در ایام انسداد سایت تذکره الکترونیکی در ایران ثبت‌نام کردند

در حالی که در طول یک ماهی که سایت تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در ایران مسدود بود، روند ثبت‌نام از سوی برخی افراد و کافی‌نت‌های سوءاستفاده‌جو ادامه داشت و مهاجرین به جای مراکز تذکره در ایران، به داخل افغانستان معرفی شدند، نماینده اداره ملی احصائیه در ایران تأکید می‌کند که هنوز راه‌حلی برای اصلاح فورم این شهروندان کشور پیدا نشده تا مجبور به ثبت‌نام مجدد نشوند.

جمعه 25 ميزان 1399 - 13:37:15 PM

محقق و پژوهشگر دینی:
فتنه گران عربستان ریختن خون پیروان حسین بن علی(ع) را مباح می‌دانند

«قربانعلی فصیحی غزنوی» محقق و پژوهشگر علوم دینی در مراسم عزاداری دانشجویان افغانستانی در مشهد گفت: مردم افغانستان هوشیار باشند، این فتنه عربستان است که ریختن خون پیروان حسین بن علی(ع) را به سادگی مباح می دانند.

دوشنبه 21 ميزان 1399 - 11:50:05 AM

اطلاعیه!
سفارت کبرای ج.ا.افغانستان مقیم تهران: سایت ثبت نام تذکره الکترونیکی باز میباشد

مهاجرین متقاضی تذکره الکترونیک می توانند با مراجعه به سایت رسمی ( nid.nsia.gov.af) اداره ملی احصائیه ومعلومات در این سایت ثبت نام نمایند.

يکشنبه 20 ميزان 1399 - 16:23:47 PM

گزارش تصویری؛
اساتید دانشگاه های دولتی افغانستان در تهران نسبت به برخورد دوگانه و تبعیض آمیز در عدم پرداخت مدد معاش دست به اعتراض زدند

گروهی از اساتید دانشگاه های دولتی افغانستان که برای ادامه تحصیلات عالی در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند، در اعتراض به آنچه «برخورد دوگانه و تبعیض آمیز دولت افغانستان در پرداخت مدد معاش» می‌خوانند در نزدیکی سفارت افغانستان در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

يکشنبه 20 ميزان 1399 - 13:33:16 PM

قسمت انتخاب مراكز ايران در سايت درخواست تذكره الكترونيكي باز شد

پس از یک ماه، آخرین وضعیت سایت تذکره الکترونیکی نشان می‌دهد که از صبح امروز شنبه(19 میزان) بخش انتخاب مراکز توزیع این تذکره در جمهوری اسلامی ایران در این سایت باز شده است. سخنگوی اداره ملی احصائیه با تأیید این خبر می‌گوید، مهاجرین می‌توانند با انتخاب یکی از 6 مرکز مشخص شده در 4 شهر ایران در این سایت، نزدیکترین مرکز به محل زندگی خود را برای انجام مراحل بعدی تذکره الکترونیکی انتخاب کنند.

شنبه 19 ميزان 1399 - 11:17:30 AM

۵۵۱ بیمار کرونایی از اتباع افغانستانی در مشهد مقدس ثبت شده است

دکتر محمدجعفر صادقی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تاکنون سه مرحله غربالگری از اتباع افغانستانی در مشهد انجام و ۵۵۱ بیمار کرونایی از مهاجران افغانستانی در خراسان رضوی ثبت شده است.

جمعه 18 ميزان 1399 - 11:03:08 AM

دیدار سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه با مرجع عالیقدر آیت الله فاضلی بهسودی

محترم عبدالغفور لیوال، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و هیئت همراه، با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی فاضلی –دام ظله العالی-، دیدار و تبادل نظر نمودند.

دوشنبه 14 ميزان 1399 - 09:56:38 AM

نخستین مراسم تجلیل از روز جهانی همبستگی هزاره ها برگزار شد

نخستین مراسم تجلیل از روزجهانی همبستگی هزاره ها به همت دفتر نمایندگی شورای جهانی هزاره در سویدن در شهر استکهلم برگزار شد .

شنبه 12 ميزان 1399 - 16:38:42 PM

ملاقات مقام محترم سفارت کبرای ج.ا.افغانستان با مسئول نمایندگی کمیساریای عالی ملل متحد در تهران

قبل از ظهر روز چهارشنبه ۹ میزان ۱۳۹۹ محترم معاون سرمحقق عبدالغفور لیوال سفیر کبیر و نماینده فوق العاده ج.ا.افغانستان در تهران با آقای ایوو فریگوسن نماینده کمیساریای عالی ملل متحد در تهران در مقر سفارت دیدار نمودند.

پنج شنبه 10 ميزان 1399 - 12:18:54 PM

محدودیتی در ثبت‌نام دانش‌آموزان خارجی و استفاده آنها از شبکه شاد وجود ندارد

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ایران با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته بیش از ۵۱۱ هزار دانش‌آموز تبعه خارجی در نظام آموزش رسمی کشور مشغول به تحصیل بوده‌اند که ۹۵ درصد دانش‌آموزان اتباع افغانستانی بودند و او به ایسنا گفت این تعداد در سال تحصیلی جاری افزایش یافته است.

پنج شنبه 10 ميزان 1399 - 11:48:21 AM

طرح جدید اتحادیه اروپا برای حل معضل پناهجویان

اتحادیه اروپا قصد دارد طرح تازه‌ای را به تصویب برساند که به موجب آن کشورهای عضو در قبال دریافت مبلغ مشخص موظف می‌شوند پناهجویان سرگردان را در کشور خود بپذیرند.

چهار شنبه 2 ميزان 1399 - 18:05:47 PM

هنوز انسانیّت و مروّت و اخلاق در گندابِ «سیاست» نفس می‌کشد!

تقابل و تخاصمِ ایران و امریکا در عرصه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی و جنگ رسانه‌ای به نقطه‌ی اوج خود و درگیری تن به تن و تمام‌عیار رسیده است.

چهار شنبه 2 ميزان 1399 - 17:55:25 PM

زیر آسمان کابل؛ شاهدان خون شریکی مقدس

ک: هو مردکه! مره سیل کو! [به من نگاه کن] تو د ای ملک چی مکنی؟ چرا سه هزار کیلومتر راهه از تیران [تهران] بری خرابکاری به ایجه [اینجا] آمدی؟... اینها را قاضی آن دادگاه شلوغ پرسید.

چهار شنبه 2 ميزان 1399 - 15:55:42 PM

در همایش «امام سجاد (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورایی» مطرح شد؛
حسینی مزاری: راه‌حل‌های اساسی در جهت رفع مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران

همایش "امام سجاد (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورایی" با حضور گسترده شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهاجر و انصار و مسئولین و اعضای هیئات مذهبی افغانستانی مقیم شهر مقدس قم در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد.

سه شنبه 1 ميزان 1399 - 16:53:38 PM

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی ایران اعلام کرد: ثبت‌نام از افراد جدید غیرمجاز انجام نمی‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با بیان این‌که امسال هیچ ثبت‌نامی از افراد جدید غیرمجاز در مدارس این کشور انجام نمی‌شود، اعلام کرد: ثبت‌نام از دانش‌آموزان مهاجر و اتباع خارجی دارای مدرک معتبر و دانش‌آموزان ثبت‌نام شده بر اساس فرمان رهبر انقلاب اسلامی انجام شده و این افراد در مدارس ثبت نام کرده‌اند.

چهار شنبه 26 سنبله 1399 - 17:31:03 PM

سفیر افغانستان: بی سرپناهی ۸ هزار هوطن در یونان

مسوولان در سفارت افغانستان در یونان می‌گویند که تلاش‌ها برای اسکان مهاجران افغانستانی که پناه‌گاه‌های‌شان را در نتیجه‌ی آتش‌سوزی در کمپ موریا از دست داده‌اند، به سرعت ادامه دارد.

چهار شنبه 26 سنبله 1399 - 16:10:24 PM

آلمان؛ طرح پذیرش ۱۵۰۰ پناهجو از یونان را تایید کرد

بعد از آتش‌سوزی کمپ موریای یونان و بی‌سرپناه شدن دوازده هزار پناهجو، قرار است آلمان تعدادی از این پناهجویان را بپذیرد.

چهار شنبه 26 سنبله 1399 - 16:07:24 PM

معاون وزیر خارجه ایران: سفیر سیار افغانستان را به ‌رسمیت نمی‌شناسیم

مدیرکل آسیای غربی وزارت امورخارجه ایران گفته است، که ایران سفیر سیار افغانستان را به رسمیت نمی شناسد.

دوشنبه 24 سنبله 1399 - 09:12:05 AM

آغاز رسمی پروسه صدور تذکره الکترونیکی به رهبری شفق خواتی در ایران

معین سیاسی وزارت خارجه کشور ضمن اعلام آغاز پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای اتباع و مهاجرین افغانستان در جمهوری اسلامی ایران از 22 سنبله و اهمیت این پروسه برای حکومت، از وزارت‌های خارجه و داخله ایران تقاضا نمود که برای اجرای هرچه بهتر این پروسه و موفقیت آن، با نمایندگی‌های سیاسی و قونسلی افغانستان و کارمندان اداره ملی احصائیه همکاری نمایند.

دوشنبه 24 سنبله 1399 - 08:35:51 AM

پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در مشهد آغاز شد

طی مراسمی با حضور عبدالجابر انصار سرکنسول افغانستان در مشهد، هاشمی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت خراسان رضوی و شماری از نمایندگان پارلمان و تشکل‌های افغانستانی، روند رسمی توزیع تذکره الکترونیکی به آغازشد.

يکشنبه 23 سنبله 1399 - 10:24:00 AM

همایش «امام سجاد علیه السلام و تبلیغ فرهنگ عاشورایی» از سوی مرکز تبیان در شهر قم برگزار شد

همایش "امام سجاد (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورایی" با حضور گسترده شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهاجر و انصار و مسئولین و اعضای هیئات مذهبی افغانستانی مقیم شهر قم در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد.

شنبه 22 سنبله 1399 - 11:37:32 AM

سایت ثبت نام تذکره الکترونیکی برای مهاجرین افغان در ایران موقتاً مسدود شد

سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ،به اطلاع عموم مهاجرین محترم افغان (تهران،مشهد و زاهدان) میرساند اینکه سایت ثبت نام تذکره الکترونیکی اداره محترم ملی احصائیه و معلومات به نسبت کار های تخنیکی ،انکشاف و سهولت بهتر برای مهاجرین حوزه های فوق موقتا مسدود میباشد و از عموم مهاجرین محترم خواهشمند است که تا اطلاع بعدی و رسمی از ثبت نام در کافی نت ها خود داری نموده و زمینه اخاذی را به افراد خودسر و استفاده جو مساعد نسازند.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 16:01:44 PM

یونان احیا کننده سنت نازی ها

همچنان که هیتلر و نازی های زمان صفحات سیاهی را در دل تاریخ اروپا به یادگار گذاشتند تا برای همیشه سایه ی لعن و نفرین قربانیان را به دنبال خود حس کنند، اردوگاه موریا نیز تا به ابد لکه ننگی بر جبین اروپا خواهد بود

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 15:34:35 PM

اردوگاه پناهنجویان افغانستانی در یونان طعمه آتش شد

بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان که بیش از 70 درصد از ساکنان آن را شهروندان افغانستانی تشکیل می‌داد، ساعات اولیه امرروز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 طعمه حریق شد و به‌طور کامل از بین رفت.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 15:31:51 PM

ماموریت ویژه، نه پست دیپلوماتیک

خیال تان را راحت کنم. تا جای که من اطلاع دارم، ( منبع تا حدودی موثق) داکتر خواتی فقط ماموریت یافته است که از اوضاع مهاجرین در ایران به مقامات، در کابل گزارش بدهد. ایشان نه سفیر سیار است و نه سفیر غیر سیار. خود تان را اذیت نکنید.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 10:24:44 AM

سفیر سیار افغانستان در ایران: تمام اتباع افغانستان در ایران باید تثبیت هویت شوند

سفیر جدید افغانستان در امورمهاجرین در جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: آنچه برای افغانستان و ایران مهم است، این‌که تمام اتباع افغانستان در یک فرصت زمانی باید تثبیت هویت شوند، تا سکونت، اقامت و رفت آمدها، قانونی و کاملا عاری از خطر شود.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 08:54:24 AM

انتقاد مهاجرین از دریافت هزینه 10 دالری برای هر تذکره الکترونیک/ این هزینه کاهش یافته و به پول ایران اخذ گردد

بر اساس تفام‌نامه میان وزارت‌های امورخارجه و مهاجرین و اداره ملی احصائیه قرار است برای مهاجرین مقیم ایران تذکره الکترونیکی توزیع گردد، اما آن‌چه موجب نگرانی مهاجرین، آن‌هم در شرایط ویژه اقتصادی در ایران شده، هزینه‌ای صدور این تذکره است که برای هر فرد 10 دالر در نظر گرفته شده است.

سه شنبه 18 سنبله 1399 - 09:08:27 AM

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران از تسریع روند ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر در مدارس ایران خبر داد

مدیرکل دفتر اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با تاکید بر این‌که تاکنون ۷۰ درصد دانش‌آموزان اتباع و مهاجر برگه حمایت تحصیلی دریافت کرده‌اند، از تسریع روند ثبت نام این دانش آموزان خبر داد و گفت: برای آن دسته از دانش آموزان که باید به صورت مجازی تحصیل کنند و باید در سامانه شاد ثبت‌نام کنند، تسهیلاتی در نظر گرفته‌ایم.

يکشنبه 16 سنبله 1399 - 18:36:31 PM

سفارت افغانستان در تهران روز سه شنبه مورخ ۱۸ سنبله ۱۳۹۹ تعطیل می‌باشد

سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ضمن گرامیداشت هفته شهید، به اطلاع عموم مهاجرین محترم افغان در ایران می‌رساند که این نماینده‌گی براساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی افغانستان، روز سه شنبه مورخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ، برابر با ۷ سپتامبر ۲۰۲۰ تعطیل می‌باشد.

يکشنبه 16 سنبله 1399 - 09:44:20 AM

دولت ایران برای آخرین‌بار و به صورت مشروط اقامت مهاجرین دارای پاسپورت‌های خانواری را تمدید می‌کند

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران تأکید می‌کند که با عنایت به رافت دولت این کشور، پاسپورت‌های خانواری اتباع برای آخرین مرتبه، جهت تعیین تکلیف، مشروط به این‌که سفارت افغانستان نسبت به تثبیت هویت و صدور پاسپورت‌های الکترونیکی آن‌ها اقدام نماید، به مدت یک‌سال تمدید خواهد شد.

شنبه 15 سنبله 1399 - 18:12:36 PM

نامه به ولی امر مسلمین جهان از طرف مادران افغان

بدون شک دستور و امر شما مبنی بر تکریم و آموزش کودکان افغان که فرمودید: «هیچ کودک افغان، حتی مهاجرینی که به صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند.» از همان نگاه دوراندیشانه نشأت می‌گیرد.

پنج شنبه 13 سنبله 1399 - 08:47:27 AM

توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر ماه سنبله/ شهریور در ایران با ارائه کارت ملی!

سازمان غذا و داروی ایران: تا قبل از پایان ماه سنبله/شهریورماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می‌دهیم. هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی می‌تواند این واکسن را تهیه کند.

چهار شنبه 12 سنبله 1399 - 10:49:47 AM

قابل توجه اتباع افغانستاني داراي پاسپورت خانواری در ایران

براساس ابلاغيه وزارت داخله/كشور ايران، يكي از گروه هاي مشمول دريافت #برگه_حمايت_تحصيلي جهت ثبت نام در #مدارس، دانش اموزان افغانستاني داراي #پاسپورت_خانواري که روادید آنان تا تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳۱ تمدید شده، مي باشد .

جمعه 7 سنبله 1399 - 18:07:39 PM

پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در مشهد آغاز شد

عبدالجابر انصار سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد با اشاره به آغاز پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین گفت: طبق این برنامه به متقاضیان پس از شناسایی و تثبیت هویت شان، تذکره الکترونیکی داده شود.

سه شنبه 4 سنبله 1399 - 16:45:40 PM

چهار مرکز توزیع تذکره الکترونیک در هفته جاری در ایران باز می شود

وزارت امور خارجه اعلام کرد که کار برای تثبیت هویت مهاجران، توزیع شناس‌نامه‌ی الکترونیک و پاسپورت به مهاجران افغانستان در ایران به شدت جریان دارد. طبق اعلام وزارت خارجه، هیأتی برای پیش‌برد این امور به ایران سفر کرده است.

يکشنبه 2 سنبله 1399 - 20:24:25 PM

گشایش اتاق تجارت ایران و افغانستان در ولایت کرمان

روز شنبه برابر با 1 سنبله 1399، معاون سرمحقق عبدالغفور لیوال، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم تهران با داکتر فدایی، والی (استاندار) ولایت کرمان ایران، در دفتر کارشان ملاقات نمودند.

شنبه 1 سنبله 1399 - 16:46:11 PM

عبدالغفور لیوال: حضور مهاجران افغانستان در ایران قانونمند می‌شود

سفیر کشورمان در ایران با بیان اینکه حضور مهاجران افغانستان در ایران قانونمند می شود گفت: تیمی برای این مساله به ایران آمده‌اند تا تثبیت هویت مهاجران را انجام داده و شناسنامه، تذکره و گذرنامه الکترونیکی برای آنها صادر کنیم.

شنبه 1 سنبله 1399 - 12:12:04 PM

بازداشت پناهجویان افغان در سرحد کرواسی

پولیس جمهوری اسلوونی در جریان یک عملیات ویژه در مناطق جنوبی این کشور در نزدیکی سرحد با جمهوری کرواسی، ۲۵۷ پناهجوی غیرقانونی از کشورهای مختلف منجمله افغان‌ها، را بازداشت کرده است.

پنج شنبه 30 اسد 1399 - 12:23:54 PM

افتتاح طرح آمایش ۱۵ ویژه اتباع افغانستانی در ایران/ آغاز هم‌زمان صدور کارت‌های کار و ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر

طرح آمایش ۱۵ ویژه اتباع افغانستانی و هویت ۱۴ ویژه اتباع عراقی در حوزه اقامت و اشتغال پناهندگان با بهره‌گیری از سامانه یک‌پارچه اتباع خارجی در ایران "سیام"، با حضور مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در ولایت البرز این کشور آغاز گردید.

سه شنبه 28 اسد 1399 - 21:43:20 PM

سفارت افغانستان در تهران روز سه شنبه ٢٨ مرداد تعطيل است

سفارت کبری جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با عرض تبریک به مناسبت یکصد و یکمین سالگرد استرداد استقلال کشور عزیزمان افغانستان، به اطلاع می رساند، این سفارت مطابق تقویم رسمی ج.ا.افغانستان در روز سه شنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۹ ، برابر با ۱۸ آگست ۲۰۲۰ تعطیل می باشد.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 23:29:47 PM

آغاز صدور برگه حمایت تحصیلی در دفاتر خدمات

بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ايران،فرایند #صدور #برگه_حمایت_تحصیلی از روز یکشنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٩ در دفاتر خدمات آغاز شده است.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 23:26:37 PM

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر فاقد مدارک معتبر در مدارس دولتی ایران

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در ایران و هم‌چنین ادارات کل اموراتباع و مهاجرین خارجی جمهوری اسلامی ایران از آغاز رون ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی فاقد مدارک معتبر در مدارس دولتی این کشور خبر داده‌اند.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 22:29:39 PM

سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران:
برای هلال احمر ایران فرقی نمی‌کند به افراد با چه نژادی کمک‌رسانی می‌کند/ در حال بررسی ساخت یک مرکز جدید درمانی در افغانستان هستیم

سخنگوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌کند که در حوادث و رویدادهای مختلف در این کشور، چون وقوع سیل سال گذشته و شیوع ویروس کرونا، به تمام کسانی که در این کشور حضور داشتند، فارغ از این‌که چه نژاد، رنگ، پوست و تفکری داشته، خدمات ارائه کرده‌اند. جمعیت هلال احمر ایران از بررسی ساخت یک مرکز جدید خدمات درمانی در افغانستان خبر می‌دهد.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 22:25:32 PM

ایران: یک مکان‌ بزرگ برای تثبیت هویت مهاجران در اختیار اداره احصاییه گذاشته است

شهریار آموزگار معاون سفیر ایران در کابل روز شنبه 25 اسد با معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دیدار کرد و این خبر را داد.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 22:18:18 PM

سفر اتباع افغانستان از ایران به کربلا منوط به تصمیم ستاد اربعین است

معاون والی خراسان رضوی با بیان اینکه هنوز تصمیمی برای سفر زائران افغانستانی اربعین به کربلا گرفته نشده است گفت: سفر اتباع افغانستان از ایران به کربلا منوط به تصمیم ستاد اربعین است.

شنبه 25 اسد 1399 - 19:23:06 PM

دانش آموزان فاقد مدرک اتباع خارجی در ایران می توانند جهت ثبت نام در مدارس استان البرز اقدام نمایند

کامبیز جعفری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز اظهار داشت: با توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بهره‌مندی فرزندان لازم­‌ التعلیم اتباع افغانستانی ساکن در کشور از امکانات آموزشی و دستورات هیئت محترم وزیران و وزیر محترم کشور، صدور برگه حمایت تحصیلی و ثبت نام از دانش­­آموزان فاقد مدرک معتبر اتباع خارجی در مدارس استان البرز در سال تحصیلی 1400-1399 آغاز گردید.

شنبه 25 اسد 1399 - 16:25:19 PM

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون:
تا گرفتن انتقامِ سخت از عاملان شهادت سردار سلیمانی از پای نخواهیم نشست

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون گفت: لشکر غیرتمند فاطمیون هیچگاه تعرض بزدلانه رأس استکبار یعنی آمریکای جنایتکار در حمله شبانه به سردار مقاومت و فرمانده بزرگ خود یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را فراموش نکرده و تا گرفتن انتقامِ سخت از عاملان این فاجعه از پای نخواهند نشست.

جمعه 24 اسد 1399 - 11:53:29 AM

واکنش‌ها به سخنان وزیر بهداشت ایران در رابطه با درمان رایگان ویروس کرونا برای مهاجرین

به دنبال پخش گزارش صحبت‌های وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر این‌که به تمام بیمارستان‌های این کشور دستور داده شده که هیچ تبعه افغانستان، حتی آن‌هایی که کارت اقامتی ندارند، از درمان ویروس کرونا محروم نمانند و همه به صورت رایگان درمان شوند

پنج شنبه 23 اسد 1399 - 22:04:07 PM

برگزاری جلسه نمایندگان مهاجرین در لویه جرگه مشورتی بزرگ کابل در مقر سفارت ج.ا.افغانستان در تهران

به تاریخ 17 اسد 1399 و همزمان با برگزاری نشست بزرگ مشورتی صلح با حضور 3200 تن در پایتخت افغانستان، نمایندگان عضو لویه جرگه مشورتی از طرف مهاجرین در ایران نیز، براساس تصمیم کمیسیون تدویر لویه جرگه، در مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران در تهران گرد هم آمده و به صورت آنلاین در نشست کابل سهم گرفتند.

يکشنبه 19 اسد 1399 - 10:45:52 AM