طرح جدید اتحادیه اروپا برای حل معضل پناهجویان

اتحادیه اروپا قصد دارد طرح تازه‌ای را به تصویب برساند که به موجب آن کشورهای عضو در قبال دریافت مبلغ مشخص موظف می‌شوند پناهجویان سرگردان را در کشور خود بپذیرند.

چهار شنبه 2 ميزان 1399 - 18:05:47 PM

هنوز انسانیّت و مروّت و اخلاق در گندابِ «سیاست» نفس می‌کشد!

تقابل و تخاصمِ ایران و امریکا در عرصه‌های نظامی، سیاسی، اقتصادی و جنگ رسانه‌ای به نقطه‌ی اوج خود و درگیری تن به تن و تمام‌عیار رسیده است.

چهار شنبه 2 ميزان 1399 - 17:55:25 PM

زیر آسمان کابل؛ شاهدان خون شریکی مقدس

ک: هو مردکه! مره سیل کو! [به من نگاه کن] تو د ای ملک چی مکنی؟ چرا سه هزار کیلومتر راهه از تیران [تهران] بری خرابکاری به ایجه [اینجا] آمدی؟... اینها را قاضی آن دادگاه شلوغ پرسید.

چهار شنبه 2 ميزان 1399 - 15:55:42 PM

در همایش «امام سجاد (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورایی» مطرح شد؛
حسینی مزاری: راه‌حل‌های اساسی در جهت رفع مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران

همایش "امام سجاد (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورایی" با حضور گسترده شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهاجر و انصار و مسئولین و اعضای هیئات مذهبی افغانستانی مقیم شهر مقدس قم در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد.

سه شنبه 1 ميزان 1399 - 16:53:38 PM

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی ایران اعلام کرد: ثبت‌نام از افراد جدید غیرمجاز انجام نمی‌شود

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با بیان این‌که امسال هیچ ثبت‌نامی از افراد جدید غیرمجاز در مدارس این کشور انجام نمی‌شود، اعلام کرد: ثبت‌نام از دانش‌آموزان مهاجر و اتباع خارجی دارای مدرک معتبر و دانش‌آموزان ثبت‌نام شده بر اساس فرمان رهبر انقلاب اسلامی انجام شده و این افراد در مدارس ثبت نام کرده‌اند.

چهار شنبه 26 سنبله 1399 - 17:31:03 PM

سفیر افغانستان: بی سرپناهی ۸ هزار هوطن در یونان

مسوولان در سفارت افغانستان در یونان می‌گویند که تلاش‌ها برای اسکان مهاجران افغانستانی که پناه‌گاه‌های‌شان را در نتیجه‌ی آتش‌سوزی در کمپ موریا از دست داده‌اند، به سرعت ادامه دارد.

چهار شنبه 26 سنبله 1399 - 16:10:24 PM

آلمان؛ طرح پذیرش ۱۵۰۰ پناهجو از یونان را تایید کرد

بعد از آتش‌سوزی کمپ موریای یونان و بی‌سرپناه شدن دوازده هزار پناهجو، قرار است آلمان تعدادی از این پناهجویان را بپذیرد.

چهار شنبه 26 سنبله 1399 - 16:07:24 PM

معاون وزیر خارجه ایران: سفیر سیار افغانستان را به ‌رسمیت نمی‌شناسیم

مدیرکل آسیای غربی وزارت امورخارجه ایران گفته است، که ایران سفیر سیار افغانستان را به رسمیت نمی شناسد.

دوشنبه 24 سنبله 1399 - 09:12:05 AM

آغاز رسمی پروسه صدور تذکره الکترونیکی به رهبری شفق خواتی در ایران

معین سیاسی وزارت خارجه کشور ضمن اعلام آغاز پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای اتباع و مهاجرین افغانستان در جمهوری اسلامی ایران از 22 سنبله و اهمیت این پروسه برای حکومت، از وزارت‌های خارجه و داخله ایران تقاضا نمود که برای اجرای هرچه بهتر این پروسه و موفقیت آن، با نمایندگی‌های سیاسی و قونسلی افغانستان و کارمندان اداره ملی احصائیه همکاری نمایند.

دوشنبه 24 سنبله 1399 - 08:35:51 AM

پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در مشهد آغاز شد

طی مراسمی با حضور عبدالجابر انصار سرکنسول افغانستان در مشهد، هاشمی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت خراسان رضوی و شماری از نمایندگان پارلمان و تشکل‌های افغانستانی، روند رسمی توزیع تذکره الکترونیکی به آغازشد.

يکشنبه 23 سنبله 1399 - 10:24:00 AM

همایش «امام سجاد علیه السلام و تبلیغ فرهنگ عاشورایی» از سوی مرکز تبیان در شهر قم برگزار شد

همایش "امام سجاد (ع) و تبلیغ فرهنگ عاشورایی" با حضور گسترده شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهاجر و انصار و مسئولین و اعضای هیئات مذهبی افغانستانی مقیم شهر قم در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد.

شنبه 22 سنبله 1399 - 11:37:32 AM

سایت ثبت نام تذکره الکترونیکی برای مهاجرین افغان در ایران موقتاً مسدود شد

سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ،به اطلاع عموم مهاجرین محترم افغان (تهران،مشهد و زاهدان) میرساند اینکه سایت ثبت نام تذکره الکترونیکی اداره محترم ملی احصائیه و معلومات به نسبت کار های تخنیکی ،انکشاف و سهولت بهتر برای مهاجرین حوزه های فوق موقتا مسدود میباشد و از عموم مهاجرین محترم خواهشمند است که تا اطلاع بعدی و رسمی از ثبت نام در کافی نت ها خود داری نموده و زمینه اخاذی را به افراد خودسر و استفاده جو مساعد نسازند.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 16:01:44 PM

یونان احیا کننده سنت نازی ها

همچنان که هیتلر و نازی های زمان صفحات سیاهی را در دل تاریخ اروپا به یادگار گذاشتند تا برای همیشه سایه ی لعن و نفرین قربانیان را به دنبال خود حس کنند، اردوگاه موریا نیز تا به ابد لکه ننگی بر جبین اروپا خواهد بود

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 15:34:35 PM

اردوگاه پناهنجویان افغانستانی در یونان طعمه آتش شد

بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان که بیش از 70 درصد از ساکنان آن را شهروندان افغانستانی تشکیل می‌داد، ساعات اولیه امرروز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 طعمه حریق شد و به‌طور کامل از بین رفت.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 15:31:51 PM

ماموریت ویژه، نه پست دیپلوماتیک

خیال تان را راحت کنم. تا جای که من اطلاع دارم، ( منبع تا حدودی موثق) داکتر خواتی فقط ماموریت یافته است که از اوضاع مهاجرین در ایران به مقامات، در کابل گزارش بدهد. ایشان نه سفیر سیار است و نه سفیر غیر سیار. خود تان را اذیت نکنید.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 10:24:44 AM

سفیر سیار افغانستان در ایران: تمام اتباع افغانستان در ایران باید تثبیت هویت شوند

سفیر جدید افغانستان در امورمهاجرین در جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: آنچه برای افغانستان و ایران مهم است، این‌که تمام اتباع افغانستان در یک فرصت زمانی باید تثبیت هویت شوند، تا سکونت، اقامت و رفت آمدها، قانونی و کاملا عاری از خطر شود.

چهار شنبه 19 سنبله 1399 - 08:54:24 AM

انتقاد مهاجرین از دریافت هزینه 10 دالری برای هر تذکره الکترونیک/ این هزینه کاهش یافته و به پول ایران اخذ گردد

بر اساس تفام‌نامه میان وزارت‌های امورخارجه و مهاجرین و اداره ملی احصائیه قرار است برای مهاجرین مقیم ایران تذکره الکترونیکی توزیع گردد، اما آن‌چه موجب نگرانی مهاجرین، آن‌هم در شرایط ویژه اقتصادی در ایران شده، هزینه‌ای صدور این تذکره است که برای هر فرد 10 دالر در نظر گرفته شده است.

سه شنبه 18 سنبله 1399 - 09:08:27 AM

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران از تسریع روند ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر در مدارس ایران خبر داد

مدیرکل دفتر اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با تاکید بر این‌که تاکنون ۷۰ درصد دانش‌آموزان اتباع و مهاجر برگه حمایت تحصیلی دریافت کرده‌اند، از تسریع روند ثبت نام این دانش آموزان خبر داد و گفت: برای آن دسته از دانش آموزان که باید به صورت مجازی تحصیل کنند و باید در سامانه شاد ثبت‌نام کنند، تسهیلاتی در نظر گرفته‌ایم.

يکشنبه 16 سنبله 1399 - 18:36:31 PM

سفارت افغانستان در تهران روز سه شنبه مورخ ۱۸ سنبله ۱۳۹۹ تعطیل می‌باشد

سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ضمن گرامیداشت هفته شهید، به اطلاع عموم مهاجرین محترم افغان در ایران می‌رساند که این نماینده‌گی براساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی افغانستان، روز سه شنبه مورخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ، برابر با ۷ سپتامبر ۲۰۲۰ تعطیل می‌باشد.

يکشنبه 16 سنبله 1399 - 09:44:20 AM

دولت ایران برای آخرین‌بار و به صورت مشروط اقامت مهاجرین دارای پاسپورت‌های خانواری را تمدید می‌کند

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران تأکید می‌کند که با عنایت به رافت دولت این کشور، پاسپورت‌های خانواری اتباع برای آخرین مرتبه، جهت تعیین تکلیف، مشروط به این‌که سفارت افغانستان نسبت به تثبیت هویت و صدور پاسپورت‌های الکترونیکی آن‌ها اقدام نماید، به مدت یک‌سال تمدید خواهد شد.

شنبه 15 سنبله 1399 - 18:12:36 PM

نامه به ولی امر مسلمین جهان از طرف مادران افغان

بدون شک دستور و امر شما مبنی بر تکریم و آموزش کودکان افغان که فرمودید: «هیچ کودک افغان، حتی مهاجرینی که به صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند.» از همان نگاه دوراندیشانه نشأت می‌گیرد.

پنج شنبه 13 سنبله 1399 - 08:47:27 AM

توزیع واکسن آنفلوآنزا از اواخر ماه سنبله/ شهریور در ایران با ارائه کارت ملی!

سازمان غذا و داروی ایران: تا قبل از پایان ماه سنبله/شهریورماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می‌دهیم. هر فرد با مراجعه به داروخانه و با ارائه کارت ملی می‌تواند این واکسن را تهیه کند.

چهار شنبه 12 سنبله 1399 - 10:49:47 AM

قابل توجه اتباع افغانستاني داراي پاسپورت خانواری در ایران

براساس ابلاغيه وزارت داخله/كشور ايران، يكي از گروه هاي مشمول دريافت #برگه_حمايت_تحصيلي جهت ثبت نام در #مدارس، دانش اموزان افغانستاني داراي #پاسپورت_خانواري که روادید آنان تا تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳۱ تمدید شده، مي باشد .

جمعه 7 سنبله 1399 - 18:07:39 PM

پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در مشهد آغاز شد

عبدالجابر انصار سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد با اشاره به آغاز پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین گفت: طبق این برنامه به متقاضیان پس از شناسایی و تثبیت هویت شان، تذکره الکترونیکی داده شود.

سه شنبه 4 سنبله 1399 - 16:45:40 PM

چهار مرکز توزیع تذکره الکترونیک در هفته جاری در ایران باز می شود

وزارت امور خارجه اعلام کرد که کار برای تثبیت هویت مهاجران، توزیع شناس‌نامه‌ی الکترونیک و پاسپورت به مهاجران افغانستان در ایران به شدت جریان دارد. طبق اعلام وزارت خارجه، هیأتی برای پیش‌برد این امور به ایران سفر کرده است.

يکشنبه 2 سنبله 1399 - 20:24:25 PM

گشایش اتاق تجارت ایران و افغانستان در ولایت کرمان

روز شنبه برابر با 1 سنبله 1399، معاون سرمحقق عبدالغفور لیوال، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان مقیم تهران با داکتر فدایی، والی (استاندار) ولایت کرمان ایران، در دفتر کارشان ملاقات نمودند.

شنبه 1 سنبله 1399 - 16:46:11 PM

عبدالغفور لیوال: حضور مهاجران افغانستان در ایران قانونمند می‌شود

سفیر کشورمان در ایران با بیان اینکه حضور مهاجران افغانستان در ایران قانونمند می شود گفت: تیمی برای این مساله به ایران آمده‌اند تا تثبیت هویت مهاجران را انجام داده و شناسنامه، تذکره و گذرنامه الکترونیکی برای آنها صادر کنیم.

شنبه 1 سنبله 1399 - 12:12:04 PM

بازداشت پناهجویان افغان در سرحد کرواسی

پولیس جمهوری اسلوونی در جریان یک عملیات ویژه در مناطق جنوبی این کشور در نزدیکی سرحد با جمهوری کرواسی، ۲۵۷ پناهجوی غیرقانونی از کشورهای مختلف منجمله افغان‌ها، را بازداشت کرده است.

پنج شنبه 30 اسد 1399 - 12:23:54 PM

افتتاح طرح آمایش ۱۵ ویژه اتباع افغانستانی در ایران/ آغاز هم‌زمان صدور کارت‌های کار و ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر

طرح آمایش ۱۵ ویژه اتباع افغانستانی و هویت ۱۴ ویژه اتباع عراقی در حوزه اقامت و اشتغال پناهندگان با بهره‌گیری از سامانه یک‌پارچه اتباع خارجی در ایران "سیام"، با حضور مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در ولایت البرز این کشور آغاز گردید.

سه شنبه 28 اسد 1399 - 21:43:20 PM

سفارت افغانستان در تهران روز سه شنبه ٢٨ مرداد تعطيل است

سفارت کبری جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با عرض تبریک به مناسبت یکصد و یکمین سالگرد استرداد استقلال کشور عزیزمان افغانستان، به اطلاع می رساند، این سفارت مطابق تقویم رسمی ج.ا.افغانستان در روز سه شنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۹ ، برابر با ۱۸ آگست ۲۰۲۰ تعطیل می باشد.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 23:29:47 PM

آغاز صدور برگه حمایت تحصیلی در دفاتر خدمات

بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ايران،فرایند #صدور #برگه_حمایت_تحصیلی از روز یکشنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٩ در دفاتر خدمات آغاز شده است.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 23:26:37 PM

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر فاقد مدارک معتبر در مدارس دولتی ایران

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در ایران و هم‌چنین ادارات کل اموراتباع و مهاجرین خارجی جمهوری اسلامی ایران از آغاز رون ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی فاقد مدارک معتبر در مدارس دولتی این کشور خبر داده‌اند.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 22:29:39 PM

سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران:
برای هلال احمر ایران فرقی نمی‌کند به افراد با چه نژادی کمک‌رسانی می‌کند/ در حال بررسی ساخت یک مرکز جدید درمانی در افغانستان هستیم

سخنگوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌کند که در حوادث و رویدادهای مختلف در این کشور، چون وقوع سیل سال گذشته و شیوع ویروس کرونا، به تمام کسانی که در این کشور حضور داشتند، فارغ از این‌که چه نژاد، رنگ، پوست و تفکری داشته، خدمات ارائه کرده‌اند. جمعیت هلال احمر ایران از بررسی ساخت یک مرکز جدید خدمات درمانی در افغانستان خبر می‌دهد.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 22:25:32 PM

ایران: یک مکان‌ بزرگ برای تثبیت هویت مهاجران در اختیار اداره احصاییه گذاشته است

شهریار آموزگار معاون سفیر ایران در کابل روز شنبه 25 اسد با معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دیدار کرد و این خبر را داد.

يکشنبه 26 اسد 1399 - 22:18:18 PM

سفر اتباع افغانستان از ایران به کربلا منوط به تصمیم ستاد اربعین است

معاون والی خراسان رضوی با بیان اینکه هنوز تصمیمی برای سفر زائران افغانستانی اربعین به کربلا گرفته نشده است گفت: سفر اتباع افغانستان از ایران به کربلا منوط به تصمیم ستاد اربعین است.

شنبه 25 اسد 1399 - 19:23:06 PM

دانش آموزان فاقد مدرک اتباع خارجی در ایران می توانند جهت ثبت نام در مدارس استان البرز اقدام نمایند

کامبیز جعفری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز اظهار داشت: با توجه به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم بهره‌مندی فرزندان لازم­‌ التعلیم اتباع افغانستانی ساکن در کشور از امکانات آموزشی و دستورات هیئت محترم وزیران و وزیر محترم کشور، صدور برگه حمایت تحصیلی و ثبت نام از دانش­­آموزان فاقد مدرک معتبر اتباع خارجی در مدارس استان البرز در سال تحصیلی 1400-1399 آغاز گردید.

شنبه 25 اسد 1399 - 16:25:19 PM

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون:
تا گرفتن انتقامِ سخت از عاملان شهادت سردار سلیمانی از پای نخواهیم نشست

فرمانده ارشد لشکر فاطمیون گفت: لشکر غیرتمند فاطمیون هیچگاه تعرض بزدلانه رأس استکبار یعنی آمریکای جنایتکار در حمله شبانه به سردار مقاومت و فرمانده بزرگ خود یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را فراموش نکرده و تا گرفتن انتقامِ سخت از عاملان این فاجعه از پای نخواهند نشست.

جمعه 24 اسد 1399 - 11:53:29 AM

واکنش‌ها به سخنان وزیر بهداشت ایران در رابطه با درمان رایگان ویروس کرونا برای مهاجرین

به دنبال پخش گزارش صحبت‌های وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر این‌که به تمام بیمارستان‌های این کشور دستور داده شده که هیچ تبعه افغانستان، حتی آن‌هایی که کارت اقامتی ندارند، از درمان ویروس کرونا محروم نمانند و همه به صورت رایگان درمان شوند

پنج شنبه 23 اسد 1399 - 22:04:07 PM

برگزاری جلسه نمایندگان مهاجرین در لویه جرگه مشورتی بزرگ کابل در مقر سفارت ج.ا.افغانستان در تهران

به تاریخ 17 اسد 1399 و همزمان با برگزاری نشست بزرگ مشورتی صلح با حضور 3200 تن در پایتخت افغانستان، نمایندگان عضو لویه جرگه مشورتی از طرف مهاجرین در ایران نیز، براساس تصمیم کمیسیون تدویر لویه جرگه، در مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران در تهران گرد هم آمده و به صورت آنلاین در نشست کابل سهم گرفتند.

يکشنبه 19 اسد 1399 - 10:45:52 AM

نشست رسانه‌ای در مورد «عید سعید غدیر و عزاداری‌ ایام محرم‌» در دفتر حضرت آیت‌الله محقق کابلی (ره) در شهر مقدس قم برگزار شد

صبح امروز پنج‌شنبه 16 اسد، نشست رسانه‌ای با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ در مورد "عید سعید غدیر و عزاداری‌ ایام محرم‌" در دفتر حضرت آیت‌الله محقق کابلی (ره) در شهر مقدس قم زیر نظر آیت‌الله فاضلی بهسودی مدظله‌العالی برگزار شد.

پنج شنبه 16 اسد 1399 - 17:16:49 PM

اعلام آمادگی جامعه متخصصین مهاجر افغانستانی در ایران برای ارائه خدمات پزشکی به آسیب‌دیدگان لبنانی

در این پیام جامعه متخصصین، پزشکان و پرستاران مهاجر افغانستانی مقیم ایران آمده است: "با کمال تاسف و تاثر حادثه تلخ و جانکاه انفجار در بندر بیروت، موجب خسارات شدید جانی و مالی گردید و فاجعه ملی را در لبنان رقم زد. این حادثه را به دولت و ملت شریف و دوست و برادر لبنان تسلیت عرض می‌نماییم و از خداوند منان برای بازماندگان صبر جمیل آرزو داریم".

پنج شنبه 16 اسد 1399 - 12:04:48 PM

نماهنگ «طبیب» با صدای خواننده کشورمان برای عید غدیر

به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر، نماهنگ «طبیب» با صدای «سید مسافر» هنرمند و خواننده افغانستانی را که به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سازمان فرهنگی هنری اوج تولید شده است، منتشر شد.

پنج شنبه 16 اسد 1399 - 08:17:59 AM

وزارت خارجه در مورد بهبود وضعیت مهاجران افغان، با سفیر ایران در کابل گفتگو کرد

میرویس ناب، معین همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه جمهور با بهادر امینیان، سفیر ایران مقیم کابل در مورد بهبود وضعیت مهاجران افغان گفتگو کرد.

پنج شنبه 16 اسد 1399 - 07:04:37 AM

فرمانده پولیس تهران:
در ماجرای تجمع افراد منتسب به گروهک تروریستی طالبان؛ پنج نفر زندانی و چهارده نفر طرد مرز شدند

فرمانده پولیس تهران امروز با تشریح جزئیاتی بیشتر از ماجرای تجمع افرادی با پرچم طالبان در پارک ملت تهران از دستگیری ۱۹ نفر در این خصوص خبر داد.

سه شنبه 14 اسد 1399 - 17:12:35 PM

پولیس ایران 19 تن را در پیوند به برافراشتن پرچم طالبان در تهران، بازداشت کرد

حسین اشتری، فرمانده پولیس تهران، گفته است که ۱۹ نفر در ارتباط با برافراشتن پرچم طالبان در پارکی در تهران دستگیر شده‌اند. آقای اشتری گفته تمامی این افراد از شهروندان افغانستان هستند.

سه شنبه 14 اسد 1399 - 16:56:16 PM

اقدام خداپسندانه یک پزشک متخصص افغانستانی برای درمان رایگان یک بانوی هم‌وطن در تهران

در یک اقدام خداپسندانه، یک پزشک نخبه و متخصص افغانستانی در ایران، یک بانوی بیمار هم‌وطن را که غده بسیار بزرگی در گردن خود داشت، به صورت رایگان تحت عمل جراحی قرار داد.

شنبه 11 اسد 1399 - 16:46:31 PM

گزارش فعالیت ستاد مردمی مبارزه با کرونا مهاجرین افغانستانی ساکن استان اصفهان

در پی شیوع ویروس کرونا از اوایل حوت/اسفندماه ۱۳۹۸ و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم آن بر مهاجرین افغانستانی ساکن استان اصفهان، در تاریخ ۹۹/۱/۳۱ با حضور جناب آقای مهندس سلیمانی مدیر کل محترم دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان و همکاران محترم ایشان آقای صفری، آقای محمدی و آقای اشرفیان زاده از اداره کل اموراتباع اصفهان و آقایان حاج امین فضلی، سید فرید معصومی، سید عزیز موسوی، عصمت علی مهردادی، جانعلی رضایی، علی جان جعفری و خانم خالقی از متنفذین مهاجرین، جهت بررسی و تصمیم گیری در مورد مقابله با شیوع ویروس کرونا و تبعات بعد از آن بر مهاجرین، جلسه ای در نمازخانه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان تشکیل شد .

جمعه 10 اسد 1399 - 10:24:43 AM

سند جامع همکاریهای ایران و افغانستان در حال تدوین است

سفیر ایران در کابل گفت: اخیرا تدوین یک سند جامع همکاریها بین دو کشور ایران و افغانستان آغاز و با مسوولان مرتبط در افغانستان در پنج کمیته مطرح شده است.

پنج شنبه 9 اسد 1399 - 00:41:37 AM

صدور کارت کار همزمان با صدور کارت آمایش۱۵ در ایران

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون ایران از آغاز فرایند اجرایی صدور و تمدید پروانه کار موقت اتباع افغانستانی ویژه دارندگان کارت آمایش۱۵ و مشمولان طرح اقامت خبر داد.

سه شنبه 7 اسد 1399 - 21:39:55 PM

امکان استعلام اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای اتباع خارجی در ایران فراهم شد

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی ایران گفت: امکان استعلام اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای اتباع خارجی فراهم شد.

سه شنبه 7 اسد 1399 - 20:25:10 PM

موافقت وزارت داخله ایران؛
پروژه تثبیت هویت اتباع و مهاجرین افغانستانی به زودی در ایران آغاز می‌شود

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در دیدار با سفر افغانستان در تهران، ضمن اعلام موافقت و همکاری خود مبنی بر آغاز پروژه تثبیت هویت اتباع افغانستانی در ایران، اعلام کرده که به زودی این پروژه در ولایت‌های مختلف این کشور آغاز خواهد شد.

سه شنبه 7 اسد 1399 - 20:01:59 PM

صدور شناسنامه ایرانی استاد مایل هروی تا یک ماه دیگر

عصر امروز یکشنبه ۵ اسد/مردادماه در خانه استاد نجیب مایل هروی پروتکل‌های اعطای تابعیت به استاد انجام شد و به گفته مدیرکل اداره اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی تا یک ماه دیگر شناسنامه ایشان صادر خواهد شد.

يکشنبه 5 اسد 1399 - 20:30:06 PM

ضرورت اجرای دقیق مصوبات کشوری و استانی در رابطه با مراسم های تجمعی اتباع خارجي‌ در ایران

به اطلاع می رساند بنا به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مقابله با #کرونا در ایران، جهت حفظ سلامت هرچه بیشتر ‌شهروندان و مهاجرين، برگزاري هرگونه تجمعات و دورهمی اعم از جشن، عزا و تجمع تحت هر عنوان در سطح شهرها، محلات و نیز مهمانشهرها تا اطلاع ثانوي ممنوع بوده و ضرورت توجه به اين مهم با مسئولين هيئات مذهبي، روحانيون، مولوي ها و معتمدين اتباع خارجي مي باشد .

يکشنبه 5 اسد 1399 - 11:30:23 AM

۵ جسد پناهجویان غرق شده افغان در ترکیه به افغانستان انتقال یافتند

هویت ۳۰ تن از پناهجویان افغان که در درياچه شهر وان ترکیه غرق شده بودند، تاکنون شناسایی شده است. وزارت خارجه افغانستان می گوید که روند انتقال اجساد قربانی به کابل ادامه دارد.

جمعه 3 اسد 1399 - 11:35:27 AM

تمدید اقامت مهاجرین در ایران مشروط به درخواست رسمی حکومت افغانستان

وزیر امورمهاجرین و عودت کنندگان می‌گوید که جمهوری اسلامی ایران از حکومت افغانستان خواسته است تا طی یک مکتوب رسمی تمدید اقامت مهاجرین و اتباع کشور را درخواست کند.

دوشنبه 30 سرطان 1399 - 09:23:15 AM

واکنش محمدکاظم کاظمی نسبت به مسدود ساختن کارت‌های بانکی مهاجرين در روزهای كرونايي

محمدکاظم کاظمی، شاعر و نویسنده کشورمان، در یادداشتی به انتقاد نسبت به مسدود ساختن کارت‌های بانکی جمع قابل توجهی از جامعه مهاجر افغانستان در روزهای اخیر پرداخته است.

يکشنبه 29 سرطان 1399 - 10:17:56 AM

عراقچی: طالبان یک واقعیت در افغانستان است؛ اگر با دشمن تکفیری در سوریه نمی‌جنگیدیم، باید در کابل و تهران با آنها روبه‌رو می‌شدیم

معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران با اشاره به نگاه جمهوری اسلامی ایران به روند تحقق صلح در افغانستان گفت: روند مذاکرات صلح در افغانستان باید مسیری را طی کند که در آن شاهد مشارکت فراگیر گروه‌های مختلف موجود در افغانستان باشیم.

جمعه 27 سرطان 1399 - 06:45:46 AM

شروع نوبت‌دهي طرح #آمايش١٥ از ۲۸ سرطان/تیرماه در ولایت قم ایران

يكي از دفاتر خدمات اتباع خارجی در قم خبر از شروع نوبت‌دهی طرح #آمایش۱۵ از شنبه ۲۸ سرطان/تیر ماه داده است .

پنج شنبه 26 سرطان 1399 - 20:07:39 PM

نگاهی به مشکلات جدید مهاجرین در ایران و عوامل پیدا و پنهان آن

به دنبال حوادث ماه های اخیر در مورد ورود غیرقانونی اتباع افغانستان به ایران(هریرود و یزد) و فضاسازی های رسانه های دوست و دشمن، و علیرغم سفر هیأت بلندپایه دیپلماتیک افغانستان به ایران و تعهدات دو طرف، فشارها بر مهاجرین داخل ایران که به تعبیری، نه سر پیاز و نه ته آن هستند، افزایش یافته است.

پنج شنبه 26 سرطان 1399 - 17:03:06 PM

اطلاعیه استخدام جنرال کنسولگری افغانستان در مشهد مقدس

قرار است به زودی پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین محترم جمهوری اسلامی افغانستان مقیم در جمهوری اسلامی ایران آغاز گردد. بدین لحاظ این نمایندگی برای تکمیل این پروسه به تعدادی کارمند واجد شرایط ذیل ضرورت دارد.

پنج شنبه 26 سرطان 1399 - 08:59:00 AM

كار و فعالیت اتباع خارجی در ولسوالی سمیرم ولایت اصفهان ایران تخلف است

حضور و فعالیت اتباع خارجی در امور کشاورزی و باغداری ولسوالی سمیرم ممنوع و خلاف قانون است.

دوشنبه 23 سرطان 1399 - 19:25:58 PM

۵۵ تن تجهیزات پزشکی؛ کمک بشردوستانه اتحادیه اروپا جهت کمک به پناهندگان در ایران

یک محموله از تجهیزات حیاتی پزشکی کمیساریا، به لطف پل هوایی بشردوستانه اتحادیه اروپا، فرانکفورت را به مقصد تهران ترک می کند.

جمعه 20 سرطان 1399 - 06:17:03 AM

احصائیه ملی: توزیع تذکره برقی به زودی برای مهاجرین افغانستانی در ایران آغاز می شود

اداره ملی احصائیه و معلومات افغانستان «NSIA» اواسط ماه جون اعلام کرد که روند توزیع تذکره های الکترونیکی به مهاجرین افغان مقیم ایران شروع می‌شود.

پنج شنبه 19 سرطان 1399 - 16:45:56 PM

اطلاعیه ادارۀ ملی احصایه و معلومات در رابطه به توزیع تذکرۀ الکترونیکی به شهروندان افغان مقیم جمهوری اسلامی ایران

روند توزیع تذکرۀ الکترونیکی توسط هیئت موظف دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای اتباع کشور در جمهوری اسلامی ایران به زودی آغاز می‌گردد.

پنج شنبه 19 سرطان 1399 - 11:07:23 AM

توهین بیشرمانه وزیر پاکستانی: افغانها را اخراج کنید

در حالی که حکومت افغانستان در آستانه مذاکرات بین‌الافغانی قرار دارد، مقامات پاکستانی در ایالت سند فشارها برای اخراج اجباری پناهندگان افغان را افزایش داده‌اند.

چهار شنبه 18 سرطان 1399 - 18:47:52 PM

مدیر کل امور اتباع وزارت داخله ایران:
تشکیل سازمان امور مهاجرین و اتباع خارجی ضروری است

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با تاکید بر این‌که این کشور درگیری نزدیک و مستقیم با مساله اتباع و مهاجرین خارجی دارد؛ گفت: ضرورت تشکیل سازمان مهاجرین و امور اتباع خارجی برای هماهنگی و تسریع در رسیدگی به وضعیت اتباع خارجی در ایران بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود که مجددا در دست پیگیری و شکل‌گیری است.

چهار شنبه 18 سرطان 1399 - 13:01:21 PM

آلمان کودکان و نوجوانان مهاجر را از یونان پذیرش می کند

شرایط موجود در اردوگاه‌های مزدحم مهاجران در یونان فاجعه بار است، بنابراین حکومت آلمان تصمیم گرفته است که چندصد کودک و نوجوانان از جمله کودکان مهاجر افغانستان ها را بپذیرد.

دوشنبه 16 سرطان 1399 - 17:06:00 PM

اعتبار مدارک شناسایی اتباع خارجی مقیم ايران تمدید شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز ایران اعلام کرد که اعتبار مدارک شناسایی آمایش ۱۴ و هویت ۱۳ اتباع خارجی مقیم استان تا پایان سنبله/شهریور ماه امسال معتبر است.

جمعه 13 سرطان 1399 - 13:24:54 PM