طرح تعیین تکلیف مردان خارجی مزدوج با بانوان ایرانی تمدید شد

طرح تعیین تکلیف « مردان خارجی مزدوج با بانوان ایرانی و فرزندان آنان» تا پایان ماه میزان/ مهر تمدید شده است ، لذا کلیه مشمولین طرح میتوانند برای شرکت در طرح مزبور به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه نمایند.

دوشنبه 2 ميزان 1397 - 11:21:50 AM

عروسی جوان هموطن با زن انگلیس ۸۲ ساله

جوان ۲۶ ساله از کشور ما بخاطر قبول شدن در لندن با زن انگلیس ۸۲ ساله عروسی کرده است.

جمعه 30 سنبله 1397 - 09:34:50 AM

سفیر افغانستان در تهران:
شهریه مهاجران در ایران به ریال و معادل شهریه شبانه گرفته می‌شود

سفیر افغانستان در تهران از صدور بخش‌نامه‌ تازه وزارت علوم ایران به دانشگاه‌های این کشور برای دریافت شهریه دانشجویان مهاجر از ارز خارجی به ریال و معادل شهریه شبانه خبر داد که نسبت به شهریه‌های گذشته هم کمتر است.

چهار شنبه 28 سنبله 1397 - 19:09:22 PM

خودسوزی پناهجویان افغانستانی مقیم اتریش در اعتراض به اخراج اجباری

رسانه‌های اتریشی به نقل از مقام‌های حکومت این کشور گزارش داده‌اند که شش پناه‌جو در اتریش از جمله پنج پناه‌جو از افغانستان و یک پناه‌جوی ایرانی پس از ردشدن درخواست پناهندگی‌شان دست به خودسوزی زدند.

دوشنبه 26 سنبله 1397 - 12:20:39 PM

شرط آسان عمران‌خان برای اعطای تابعیت پاکستان به افغانستانی‌ها

نخست‌وزیر پاکستان با اشاره به زندگی میلیون‌ها مهاجر افغانستانی در خاک پاکستان گفت: تمام افرادی که در خاک ما متولد شده‌اند می‌توانند تابعیت دریافت کنند.

دوشنبه 26 سنبله 1397 - 11:49:24 AM

عالمی بلخی: مهاجران افغانستانی به اجبار از ترکیه اخراج نمی شوند

کابل و انقره توافق کردند که از این پس مهاجران افغانستانی در ترکیه، بگونه داوطلبانه به افغانستان بازگردانده شوند.

يکشنبه 25 سنبله 1397 - 09:46:40 AM

وزیر مهاجرین و عودت کنندگان: تمام محدود‌یت‌ها برای مهاجرین افغانستانی در ایران برداشته شده است

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کندگان امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: تمام محدودیت های تحصیلی، آموزشی و بود باش برای مهاجرین افغانستانی در جمهوری اسلامی ایران برداشته شده است.

شنبه 24 سنبله 1397 - 13:47:06 PM

معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان ایران:
برخی از مشکلات نخبگان افغانستانی در ایران «ظلم مشهود» است و وعده داد این مشکلات را از میان بردارند

معاون علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان جمهوری اسلامی ایران در دیدار با برخی از نخبگان افغانستانی در تهران، برخی از مشکلات و چالش‌های آن‌ها در این کشور را «ظلم مشهود» خواند و وعده داد که در همکاری با سفارت افغانستان و این نخبگان، کوشش خواهند کرد این مشکلات را از میان بردارند. در این دیدار، سفیر افغانستان خواهان توجه جدی دکتر سورنا ستاری به حل مشکل شهریه دانشجویان مهاجر شد.

جمعه 23 سنبله 1397 - 10:47:38 AM

دبیر ستاد مرکزی اربعین در ایران: هیچ زائری بدون «ویزا» نمی‌تواند از مرزها خارج شود

دبیر ستاد مرکزی اربعین ایران، گفت: هیچ زائری بدون داشتن گذرنامه و ویزا نمی‌تواند از مرزها خارج شود و در صورت بروز تخلف جرایم و مجازات‌های سنگینی از سوی عراق اعمال خواهد شد.

چهار شنبه 21 سنبله 1397 - 10:24:57 AM

توافق وزارت علوم ایران با دانشگاه‌ها برای دریافت شهریه ریالی از دانشجویان افغانستانی

مقام‌ها در وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران از توافق با هیأت امنای دانشگاه‌های این کشور برای دریافت هزینه شهریه دانشجویان افغانستانی، بر اساس ریال، واحد پول ایران خبر داده‌اند.

سه شنبه 20 سنبله 1397 - 14:04:56 PM

افتخاری دیگر؛ دانشجوی مهاجر افغانستانی رتبه یک کنکور ارشد وزارت بهداشت ایران

در دوسه سال اخیر موج افتخارات علمی مهاجرین افغانستانی در ایران باعث شده تا جامعه میزبان با دید بهتری قضایای مربوط به مهاجرین را دنبال کند.

سه شنبه 20 سنبله 1397 - 09:34:34 AM

فرایند خروج و مراجعت مهاجرین از ایران به افغانستان بدون ابطال اسناد اقامتی رسما آغاز شد

پروسه خروج و مراجعت مهاجرین افغانستانی دارای کارت آمایش و هم‌چنین پاسپورت به افغانستان و برگشت به ایران، بدون ابطال کارت‌های آمایش و ویزاهای اقامتی، قبل از ظهر امروز دوشنبه(19 سنبله) رسما با حضور سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران و مقام‌های پولیس مهاجرت و گذرنامه، اداره کل اموراتباع و وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، در مرز دوغارون/ اسلام قلعه افتتاح شد.

دوشنبه 19 سنبله 1397 - 19:01:10 PM

یک افغان در پاریس، هفت تن را با چاقو زخمی ساخت

پولیس پاریس گفته‎است که یک‌شنبه شب (۱۸ سنبله) یک مرد افغان در پاریس هفت تن را با چاقو زخمی ساخت.

دوشنبه 19 سنبله 1397 - 12:42:49 PM

دلیل ازدحام امروز مقابل سفارت افغانستان در تهران چه بود؟!

از صبح امروز گزارش‌های متعددی در صفحات مجازی در مورد ازدحام بیش از حد مهاجرین در مقابل سفارت افغانستان در خیابان پاکستان تهران و مداخله مأمورین انتظامی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و روایت‌های مختلفی از این ازدحام بیان گردید.

شنبه 17 سنبله 1397 - 19:31:34 PM

واکنش مشاور رئیس جمهورایران به انصراف دانشجویان افغانستانی از تحصیل در دانشگاه

در پی افزایش نرخ ارز در کشور جمهوری اسلامی ایران برخی از دانشجویان افغانستانی که شهریه خود را با دالر پرداخت می کردند به جهت گران شدن نرخ ارز از تحصیل در دانشگاه انصراف دادند.

پنج شنبه 15 سنبله 1397 - 09:43:09 AM

گرانی شهریه دانشگاه های ایران برای دانشجویان افغانستانی پای وزیر تحصیلات عالی افغانستان را به ایران کشاند

بحران پولی وپایین امدن ارزش پول ملی درایران باعث دشواری های زیادی برای دانشجویان افغانستان شده وچه بسا خیلی از دانشجویان به علت عدم توانایی پرداخت شهریه با ترک تحصیل رو برو می شوند وچنین روند برای جوانان ما فاجعه بوده وضرر غیر قابل جبران را دارد.

چهار شنبه 14 سنبله 1397 - 21:19:08 PM

تمديد مهلت شرکت در طرح گذرنامه های خانواری

روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان با نشر اطلاعيه اي اعلام كرده است ؛ اتباع افغانستانی جامانده از شرکت در طرح تمدید روادید گذرنامه های خانواری؛ تا تاریخ ۹۷/۰۶/۲۵ فرصت دارند تا به دفتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی ذیربط مراجعه و در طرح شرکت نمایند .

چهار شنبه 14 سنبله 1397 - 19:40:00 PM

اولین گفتگو با کودک افغانستانی که این روزها نقل زبان‌ها شده است +فیلم

در روزهای اخیر کلیپی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که کودکی را نشان میداد با گوشی بریده و می گفت کارمند شهرداری گوش مرا با تیغ بریده است.

چهار شنبه 14 سنبله 1397 - 19:16:33 PM

سفیر و وزیر تحصیلات عالی افغانستان در گفتگو با وزیر علوم ایران خواستار تبدیل شهریه‌های دانشجویان از ارزی به ریالی شدند

وزیر تحصیلات عالی و سفیر افغانستان در تهران در گفت‌وگو با وزیر علوم جمهوری اسلامی ایران، بااشاره به مشکلات دانشجویان مهاجر افغاستان، خواستار تبدیل شهریه‌های آنان از ارزی به ریالی شدند

سه شنبه 13 سنبله 1397 - 16:24:48 PM

کمیساریای عالی سازمان ملل در ایران: برای رفع مشکلات پناهندگان با محدودیت منابع مواجه هستیم

فیلیپو گراندی، کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان می گوید: این سازمان تلاش می کند، تا کمک های زیادی را برای پناهندگان فراهم کند اما این مرکز محدودیت های خودش را دارد.

سه شنبه 13 سنبله 1397 - 16:19:59 PM

معاون اول ریاست جمهوری ایران پیگیر ماجرای بریده شدن گوش کودک زباله‌گرد افغانستانی در تهران

انتشار یک ویدئو از یک کودک کارگر مهاجر افغانستانی که گوش آن توسط یک پیمان‌کار شهرداری منطقه 3 شهر تهران بریده شده، در صفحات اجتماعی و رسانه‌ها، به یک موضوع داغ و بحث‌برانگیز تبدیل شده است.

سه شنبه 13 سنبله 1397 - 15:41:19 PM

سرپرست امور اتباع و مهاجران خارجی ولایت تهران از افزایش ۶۰ درصدی نرخ باسوادی مهاجران افغانستانی خبر داد

علی صادقی؛ سرپرست امور اتباع و مهاجران خارجی ولایت تهران در حاشیه بازدید از اردوگاه پناهندگان افغانستانی گفت: طی جلسه‌ای که با فیلیپو گرندی کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در اردوگاه داشتیم، موضوعاتی در رابطه با مشکلات مربوط به مهاجران خارجی در کشور ایران مطرح شد.

دوشنبه 12 سنبله 1397 - 18:09:11 PM

واکنش ایران در پی تحریف سخنان ظریف در رابطه با شیطنت برخی کانونهای برهم زننده روابط ایران و افغانستان

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با اشاره به تحریف گفت‌وگوی دکتر محمد جواد ظریف در بخش مسال افغانستان و مسأله آب بین دو کشور، سر و صداهای به وجود آمده علیه سخنان وزیر خارجه این کشور را شیطنت کانون‌هایی می‌خواند که علاقمند هستند روابط ایران و افغانستان را چه در بحث آب و چه مباحث دیگر، با مشکل مواجه کنند.

دوشنبه 12 سنبله 1397 - 18:05:41 PM

دکتر خواجه عمری در دیدار با حضرت آیت الله اعرافی؛
همکاری میان دانشگاه بین المللی جامعه المصطفی با دانشگاه های افغانستان گسترش یابد

وزیر تحصیلات افغانستان طی دیدار با رئیس جامعه المصطفی العالمیه و حوزه های علمیه قم گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی بوجود آمده در راستای افزایش بی سابقه ارز ، بسیاری از دانشجویان قادر به پرداخت شهریه نمی باشند که خواستار همکاری این مرکز در این راستا می باشیم.

دوشنبه 12 سنبله 1397 - 17:55:45 PM

دیدار مشاورین رؤسای جمهور ایران و افغانستان در حوزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور رییس‌جمهور غنی و رییس کمیسیون توسعه اقتصادی فرودگاه‌های کشور در پایان این دیدار و آشنایی با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ایران، خاطرنشان کرد که این کشور یک ظرفیت چشمگیر و فوق‌العاده عظیم را مناطق اقتصادی آزاد و ویژه اقتصادی دارد که نه تنها برای ایران، بلکه برای اقتصاد افغانستان هم مهم است.

دوشنبه 12 سنبله 1397 - 10:07:17 AM

جزئیات سفر کمیشنر عالی سازمان ملل در امورپناهندگان به ایران

نشست فیلیپو گرندی کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با سفرای خارجی مقیم ایران با حضور معاون امنیتی و انتظامی وزیر داخله در سالن پیامبر اعظم وزارت داخله ایران برگزار شد.

دوشنبه 12 سنبله 1397 - 09:31:17 AM

اطلاعيه شماره 2 ثبت نام دانش آموزان فاقد مدرک در ایران

روابط عمومي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور ایران با نشر اطلاعیه ای خبر از شروع دوباره ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجي فاقد مدرك جا مانده از طرح، در روز هاي يك شنبه و دوشنبه مورخ 97/06/11 ,97/06/12 داده است.

شنبه 10 سنبله 1397 - 20:23:53 PM

داکتر عبدالقیوم سجادی در جمع مهاجرین قم:
مهاجرین باید حساسیت بیشتر نسبت به سرنوشت و آینده کشور خود داشته باشد

آقای داکتر سجادی همچنین با مخاطب قرار دادن مهاجرین عنوان داشت: امیدوارم که مهاجرین عزیز با امید به آینده و توکل به خدا و با از دست ندادن روحیه‌ی امیدواری نسبت به فردای خود و فرزندانشان همچنان نسبت به سرنوشت کشور خود مسئولانه‌ عمل کنند.

شنبه 10 سنبله 1397 - 18:39:32 PM

آزیتا رفعت نامزد پارلمان شهری سویدن شد (عکس)

آزیتا رفعت عضو پیشین مجلس نمایندگان افغانستان که در سویدن پناهنده شده است، می گوید عضویت حزب سیاسی سویدن موسوم به "سنتر" را به دست آورده و نامزد این حزب برای یکی از پارلمان‌های شهری شده است.

پنج شنبه 8 سنبله 1397 - 13:11:14 PM

داستان سه مهاجر افغانستانی که خانم خبرنگار ایرانی را نجات دادند از زبان خودش بشنوید

برای رسیدن به خانه مجبور هستم عرض خیابان را از پل هوایی عبور کنم، یا باید پل هوایی بالاتری رو انتخاب کنم و یک مسیر سرازیری ولی کمی طولانی تر را تا خانه بیایم یا باید پل هوایی پایینی رو انتخاب کنم و مسیر کوتاه‌تر ولی سربالایی رو تا خانه بیایم؛

چهار شنبه 7 سنبله 1397 - 10:20:02 AM

بیستم سنبله (شهریور) آخرین مهلت دریافت کارت آمایش ۱۳ مهاجرین افغانستانی در ایران

بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجه وزارت داخله ایران، آخرین مهلت برای مراجعه جهت دریافت کارت های آمایش ۱۳، بیستم ماه جاری(سنبله/ شهریور) می باشد.

سه شنبه 6 سنبله 1397 - 10:56:49 AM

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ایران:
بیمه اتباع خارجی که در ایران اجازه اقامت و کار دارند، اجباری است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ایران تصریح کرد که بر اساس قانون تأمین اجتماعی، بیمه اتباع خارجی که در ایران اجازه اقامت و کار دارند، اجباری است.

دوشنبه 5 سنبله 1397 - 17:29:36 PM

والی فراه: انتقال کالا به افغانستان تسهیل شود

والی فراه، خواستار بررسی و رفع برخی از مشکلات و بن بست انتقال کالا بین افغانستان با ایران شد و گفت: انتقال کالا به افغانستان باید ساده سازی و تسهیل شود.

دوشنبه 5 سنبله 1397 - 10:11:16 AM

سهولت‌ها و مشوق‌های بی‌نظیر بندر چابهار ایران برای سرمایه‌گذاری تاجران افغانستان

یک مقام در وزارت راه و شهرسازی ایران از ارائه سهولت‌ها و مشوق‌های بی‌سابقه برای جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار این کشور خبر می‌دهد.

دوشنبه 5 سنبله 1397 - 10:02:57 AM

مراسم تجلیل از شهدای راه آزادی و دانایی در ولایت قم ایران برگزار شد

مراسم یادبود و گرامیداشت از شهدای گرانقدر راه آزادی و دانایی روز جمعه با حضور باشکوه مهاجرین افغانستانی در شهر مقدس قم برگزار گردید. مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت قم و هیئت همراه از شرکت کنندگان در این مراسم بودند. عصر روز جمعه، ۲ سنبله ۱۳۹۷ مجلس تجلیل و یادبود شهدای گرانقدر راه آزادی و دانایی که جمعی از علماء، دانشجویان، نخبگان و امیدهای آینده‌ی کشور عزیزمان افغانستان در حسنیه‌ها، مساجد، مراکز آموزشی در حوادث تروریستی شهرهای هرات، گردیز، غزنی،کابل و... به شهادت رسیدند؛ با حضور علماء، دانشجویان، شخصیت‌های علمی - فرهنگی و عموم مهاجرین و انصار در مسجد اهل بیت علیهم‌السلام شهر مقدس قم برگزار شد.

شنبه 3 سنبله 1397 - 10:23:48 AM

مهلت شرکت در طرح آمایش 13 تمدید شد+جزییات شرکت در طرح

طرح امايش ١٣ جهت بروز رساني امار و اطلاعات پناهندگان افغانستاني داراي كارت امايش ١٢ و صدور كارت امايش ١٣ از تاريخ ٢ تير ماه در دفاتر كفالت اغاز شده است .

شنبه 3 سنبله 1397 - 09:58:26 AM

از 99مین سالگرد استقلال افغانستان در سفارت کشورمان در تهران گرامی‌داشت به عمل آمد

از 99مین سالگرد استقلال افغانستان، با حضور مقام‌های ارشد دولت جمهوری اسلامی ایران، به خصوص دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی این کشور، سفرای برخی کشورهای خارجی در تهران و دیپلمات‌های افغانستانی و خارجی در تهران تجلیل شد.

يکشنبه 28 اسد 1397 - 11:30:49 AM

مدیرکل اتباع خراسان رضوی:
فقط دو نوع بیمه مجوز دارند؛ برخی بیمه ها غیرقانونی هستند، مهاجرین مراقب کلاهبرداری باشند!

به بیان دیگر بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی تنها بیمه هایی هستند که بصورت قانونی می توانند اتباع را بیمه کنند و هر بیمه ای غیر این این دو بیمه صرفا قرارداد بین مهاجر و سازمان بیمه گذار است و ممکن است پاسخگویی وجود نداشته باشد.

شنبه 27 اسد 1397 - 18:51:25 PM

اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران بمناسبت سالروز استرداد استقلال افغانستان و عید قربان

سفارت از یکسنبه 28 مرداد/اسد تا جمعه 2 شهریور/سنبله تعطیل میباشد.

جمعه 26 اسد 1397 - 16:15:13 PM

خروج مراجعت مهاجرین افغانستانی در ایران به افغانستان بدون ابطال کارت آمایش از فردا صبح آغاز میشود

مهاجرین افغانستانی که دارای کارت آمایش و گذرنامه با روادید خانواری بودند تاکنون امکان خروج و مراجعت آنها فراهم نبود اما برابر ابلاغیه اداره کل اتباع وزارت داخله ایران افرادی که دارای کارت آمایش و گذرنامه خانواری هستند می توانند از فردا صبح (چهارشنبه، 24 اسد 1397) به دفاتر خدمات اتباع خارجی و اشتغال مراجعه و نسبت به خروج و مراجعت اقدام کنند.

سه شنبه 23 اسد 1397 - 16:10:04 PM

مدير كل امور اتباع و مهاجرين خارجي ولایت قم ایران:
رمضان پناهی از آغاز روند خروج و مراجعت مهاجرین دارای کارت آمایش و پاسپورت از ایران به افغانستان خبر داد

مسؤولان اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی ایران می‌گویند که مهاجرین دارای کارت آمایش ۱۲ و ۱۳ و پاسپورت‌های خانواری می‌توانند از همین هفته در سراسر ایران، تنها یا با اعضای خانواده خود به مدت یکماه از ایران به افغانستان بروند و بازگردند.

يکشنبه 21 اسد 1397 - 10:04:11 AM

خروج و مراجعت به افغانستان با کارت آمایش و پاسپورت خانواري

به زودي روند خروج و مراجعت مهاجرین افغانستاني داراي كارت آمايش و پاسپورت خانواري معتبر به افغانستان آغاز مي شود.

يکشنبه 21 اسد 1397 - 09:43:02 AM

کمیته آموزش نهاد رهبری:
سوءاستفاده‌ شهروندان غیرمجاز افغانستانی از روند ثبت‌نام دانش‌آموزان برای دریافت امتیاز اقامتی در ایران کلیت طرح را با مشکل روبرو می‌کند

کمیته‌ی تخصصی آموزش‌وپژوهش نهاد رهبری انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه‌یی(حفظه‌الله)، پیرامون برخی حواشی ایجاد شده نسبت به مصوبات مربوط به ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی، از برخی سوءاستفاده‌های مهاجرین و شهروندان غیرمجاز افغانستانی از امتیاز اقامتی این روند، پرده برداشت و تصریح کرد که پیامد چنین سوءاستفاده‌هایی می‌تواند حتی کلیت این طرح را با مشکل روبرو کند، اما این کمیته تأکید می‌کند که تمام تلاش‌ آن‌ها حفاظت از این روند است تا به سلامت جلو برود.

پنج شنبه 18 اسد 1397 - 10:56:43 AM

پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین سید نوراحمد مبارز به مناسبت حادثه درناک شهر گردیز

حجت الاسلام والمسلمین سید نور احمد مبارز مسئول هماهنگی هیئت های مذهبی مهاجرین افغانستانی استان مقدس قم طی پیامی ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در مسجد صاحب الزمان شهر گردیز خواستار عدالت اجتماعی، امنیت ملی و اخوت اسلامی در کشور عزیزمان افغانستان شد.

چهار شنبه 17 اسد 1397 - 21:25:49 PM

وزیر ترانسپورت: چابهار ایران بهترین ظرفیت برای توسعه افغانستان است

وزیر ترانسپورت کشورمان گفت: چابهار ایران به عنوان بندر راهبردی از فرصت و ظرفیت مناسبی برای توسعه و آبادانی افغانستان که در خشکی محصور می باشد برخوردار است.

دوشنبه 15 اسد 1397 - 18:33:36 PM

مدیر کل امور اتباع مهاجرین خارجی خراسان رضوی بازگشت مهاجران افغانستانی از ایران به دلیل نوسانات ارز را رد کرد

مدیر کل امور اتباع مهاجرین خارجی خراسان رضوی خبر افزایش بازگشت مهاجرین افغانستان پس از نوسانات در بازار ارز ایران را رد کرد و گفت: روند بازگشت مهاجرین به افغانستان طبق روال روزانه بوده و حتی در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابهه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافته است.

دوشنبه 15 اسد 1397 - 17:30:02 PM

مداوای کودکان هموطن مبتلا به سوراخ قلب در ایران

هر هفته یک کودک هراتی دارای سوراخ قلب از خانواده های فقیر هرات بطور رایگان در بیمارستان امام رضا در مشهد عملیات خواهد گردید.

جمعه 12 اسد 1397 - 16:41:23 PM

آغاز طرح «تعیین تکلیف اتباع خارجی مزدوج با بانوان ایرانی و فرزندان آنان»

اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران از آغاز طرح «تعیین تکلیف اتباع خارجی مزدوج با بانوان ایرانی و فرزندان آنان خبر داد

پنج شنبه 11 اسد 1397 - 19:13:46 PM

طرح صدور معرفی نامه ویژه حمایت تحصیلی برای دانش آموزان فاقد مدرک اتباع خارجی

خانوارهایی که زوجین دارای مدارک اقامتی معتبر غیریکسان و یا یکی از زوجین دارای مدرک اقامتی معتبر و دیگری فاقد مدرک اقامتی است برای دریافت معرفی نامه ویژه حمایت تحصیلی برای فرزندان دانش آموز خود به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه نمایند .

پنج شنبه 11 اسد 1397 - 18:42:01 PM

ده فوتبالیست مهاجر ساکن ایران در لیگ برتر افغانستان حضور پیدا می‌کنند

قرار است ده فوتبالیست مهاجر ساکن ایران در هفتمین دور رقابت‌های لیگ برتر افغانستان حضور پیدا کنند.

پنج شنبه 11 اسد 1397 - 09:39:44 AM

ثبت نام دانش آموزان اتباع افغانستانی فاقد مدرک در ولایت قم آغاز شد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان/ولایت قم ایران از آغاز صدور معرفی نامه تحصیلی برای اتباع افغانستانی فاقد مدرک خبر داد.

چهار شنبه 10 اسد 1397 - 11:18:54 AM

انتقال پیکر 5 کارگر شهرداری تهران به افغانستان

پیکر پنج جانباخته حادثه بزرگراه شهید بابایی تهران که از کارگران این نهاد بودند به کشور افغانستان منتقل می شود.

دوشنبه 8 اسد 1397 - 08:58:14 AM

تلاش یک دختر سوئدی برای جلوگیری از اخراج مهاجر افغانستانی

الین ارسون، دختر نوجوان سویدنی، از اخراج یک پناهجوی افغانستانی ۵۲ ساله در این کشور جلوگیری کرد.

چهار شنبه 3 اسد 1397 - 17:13:24 PM

استقبال گرم سفیر افغانستان در تهران از تیم شش نفری دوچرخه‌سواران هرات

یک گروه شش نفری دوچرخه‌سواران فدراسیون دوچرخه سواری هرات پس از طی مسافت 1475 کیلومتر، به تهران رسیده‌اند و مورد استقبال رسمی سفیر جمهوری اسلامی افغانستان و دیپلمات‌های ارشد این سفارت قرار گرفتند.

دوشنبه 1 اسد 1397 - 11:54:39 AM

اتباع خارجي مجاز در ایران بیمه تامين اجتماعي میشوند

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی گفت: امکان بیمه تمامی اتباع دارای مجوز اقامت قانونی وجود دارد.

يکشنبه 31 سرطان 1397 - 22:10:07 PM

قاتل ندا دختر خردسال افغانستانی در مشهد اعدام شد

قاتل یک دختر شش ساله افغانستانی که حدود سه ماه‌ پیش بازداشت شده بود، روز یکشنبه (۳۱ سرطان) در انظار عموم به دار آویخته شد.

يکشنبه 31 سرطان 1397 - 18:58:33 PM

جزئیات صدور و ثبت‌نام برگ حمايت تحصيلي براي اتباع فاقدمدرك افغانستاني در ایران

صدور و ثبت‌نام برگ حمايت تحصيلي براي دانش آموزان افغانستاني فاقد مدرك معتبر اقامتی ساكن ايران از شنبه 30 سرطان/تیرماه براي مدت 15 روز در دفاتر كفالت انجام می گردد.

شنبه 30 سرطان 1397 - 09:22:31 AM

شروع نوبت دهی و صدور برگ حمایت تحصیلی دانش آموزان فاقد مدارک در دفاتر کفالت ایران

صدور برگ حمایت تحصیلی سال ۹۷ _ ۹۸ دانش آموزان اتباع خارجی فاقد مدرک در دفاتر کفالت اتباع خارجی در ایران آغاز و افرادی که دارای برگ حمایت تحصیلی و یا برگ شرکت در سرشماری می باشند، جهت نوبت گیری و دریافت برگ حمایت تحصیلی سال 97_۹۸ به دفاتری که سال گذشته برگ حمایت تحصیلی خود را دریافت و یا سرشماری شده اند، مراجعه نمایند.

پنج شنبه 28 سرطان 1397 - 06:04:28 AM

از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان؛
همایش «علما و فرهنگیان و ضرورت حضور تأثیرگذار بر اوضاع افغانستان؛ موانع و راهکارها» در ولایت قم ایران برگزار شد

صبح امروز چهارشنبه همایش «علما و فرهنگیان و ضرورت حضور تأثیرگذار بر اوضاع افغانستان در مرکز فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان که با حضور علما،‌ دانشجویان، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت قم، آیت الله حسینی قزوینی مدیر موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر عج، اعضای دفاتر مختلف مرکز تبیان و سایر اقشار مختلف مهاجرین افغاستانی در ولایت قم ایران برگزار شد.

چهار شنبه 27 سرطان 1397 - 19:32:05 PM

نکاتی درباره ثبت‌نام دانش آموزان غیرمجاز افغانستانی در ایران

ثبت نام دانش آموزان افغانستانی فاقد مدرک اقامتی معتبر در دفاتر کفالت اتباع خارجی انجام می شود . بر اساس اطلاعیه ای که روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان اصفهان در تاریخ 1397/04/21 نشر کرده است؛سرپرستان فرزندان لازم التعلیم افغانستانی فاقد مدرک معتبر ، جهت دریافت برگه حمایت تحصیلی باید به دفاتر کفالت مراجعه نمایند.

دوشنبه 25 سرطان 1397 - 17:51:15 PM

واژگونی موتر پژو ۴۰۵ با ۱۳ سرنشین افغانستانی در جاده کاشان ایران

ییس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: واژگونی و آتش‌سوزی موتر پژو ۴۰۵ که حامل اتباع افغانستانی بود، هشت کشته و زخمی برجای گذاشت.

يکشنبه 24 سرطان 1397 - 19:10:59 PM

تنها دو روز مهلت برای ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی فاقد مدرک اقامتی در ولایت اصفهان ایران

بر اساس یک خبرنامه اداره کل اموراتباع و مهاجرین خارجی ولایت اصفهان ایران، روند ثبت‌نام دانش‌آموزان افغانستانی فاقد مدرک اقامتی در این کشور، از امروز پنج‌شنبه(21 سرطان) آغاز شده و تا روز شنبه(23 سرطان) ادامه می‌یابد. بر این اساس، خانواده‌های این دانش‌آموزان باید با مراجعه به دفاتر کفالت، برگه حمایت تحصیلی دریافت کنند.

پنج شنبه 21 سرطان 1397 - 17:19:00 PM

لیست برندگان پروسه قرعه کشی سهمیه مهاجرین افغان مقیم جمهوری اسلامی ایران سال 1397

به دنبال قرعه‌کشی سهمیه حج امسال مهاجرین افغانستان در ایران، نمایندگی امورمهاجرین سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، لیست 145 مهاجر انتخاب شده را منتشر کرد.

سه شنبه 19 سرطان 1397 - 12:04:41 PM

گزارش تصویری؛
«عالمی بلخی» در دیدار با مهاجرین افغانستانی مقیم قم: طرح خروج و مراجعت و صدور گواهی‌نامه مهاجرین عملی‌ می‌شود

حجت الاسلام والمسلمين «محمدحسین عالمی بلخی» وزیر مهاجرت کشورمان و هیئت همراه متشکل از کارمندان سفارت افغانستان در ایران، در سفري به ولایت قم، ضمن دیدار با برخی از مقامات مسئول استانی، وضع مهاجرین افغانستانی در ایران و به ویژه شهر قم را مورد بررسی قرار دادند.

دوشنبه 18 سرطان 1397 - 13:50:46 PM

یادآوری مجدد؛
آغاز دریافت برگه حمایت تحصیلی برای دانش‌آموزان مهاجرین بدون مدرک در تهران

اداره امور اتباع خارجی ولایت تهران گفته که دانش آموزان مهاجر فاقد مدرک می توانند جهت دریافت برگه حمایت تحصیلی از تاريخ 97/04/16 لغایت 97/04/23 به نزدیکترین دفتر کفالت خود مراجعه نمایید.

يکشنبه 17 سرطان 1397 - 18:50:44 PM

نوجوان افغان در پیوند با تجاوزجنسی در آلمان بازداشت شد

یک جوان ۱۴ ساله افغان در شهر ویسبادن آلمان بازداشت گردید. این پناهجو همراه با یک جوان عراقی مظنون هستند که بر دختر ۱۱ ساله آلمانی تجاوز کرده اند. جوان عراقی به یک مورد تجاوز و قتل دیگر نیز متهم گردیده است.

پنج شنبه 14 سرطان 1397 - 10:55:40 AM

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان مهاجر افغانستانی در ایران در سال تحصیلی 98-97 ابلاغ شد

از سوی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور شیوه نامه ثبت نام از دانش آموزان مهاجر در سال تحصیلی جدید ابلاغ شد.

چهار شنبه 13 سرطان 1397 - 12:38:53 PM

مدیرکل اتباع خارجی سازمان تأمین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران:
اتباع افغانستان می‌توانند از 18 نوع خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند/ خدمات درمانی در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی، 100 درصد رایگان است

مدیرکل اتباع خارجی سازمان تأمین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که اتباع افغانستان که دارای اقامت قانونی شامل کارت آمایش، گذرنامه‌های خانواری و گذرنامه‌های دارای اقامت موقت و دائم در این کشور اند و شامل اقشار مختلف کارگران، دارنده حرفه و مشاغل آزاد، زنان خانه‌دار، طلاب و ورزشکاران می‌توانند از خدمات بیمه تأمین اجتماعی استفاده کنند.

دوشنبه 11 سرطان 1397 - 16:55:57 PM