Share/Save/Bookmark

کد مطلب :19519
تاریخ انتشار : شنبه 13 ثور 1393 ساعت : 18:55:23

شرایط اخذ پاسپورت اعلام شد

ریاست عمومی پاسپورت روزانه، 1700 گذرنامه را برای درخواست کنندگان توزیع می کند.
اکنون این ریاست برای باشندگان 14 ولایت پاسپورت توزیع کرده و هر درخواست کننده در یک روز می تواند این پاسپورت را به دست آورد. این روز ها گرفتن پاسپورت بسیار آسان شده است.
در بخش ثبت اخذ گذرنامه بیشتر کارمندان مصروف نام نویسی افرادی اند که برای به دست آوردن پاسپورت می آیند. پس از ثبت هویت در این شعبه درخواست کننده باید به شعبه تشخیص هویت مراجعه نماید تا مشخص شود وی پیش از این پاسپورت گرفته است یا خیر، بعد از مراحل تصویر برداری از روی چشم و انگشت باید درخواست کننده از هویت خویش برای کارمند این اداره توضیحات بدهد و در آخرین مرحله دریافت گذرنامه، شخص مدت کمی را منتظر باشد تا کارکنان، پاسپورت را برای امضا آماده سازند.
برای دریافت پاسپورت افراد زیر 14 سال 2750 افغانی و افراد بالاتر از سن 14 سال باید 5 هزار افغانی تحویل بدهند، نیروهای امنیتی و کارمندان دولتی با داشتن نامه های رسمی از سوی اداره های شان 2750 افغانی بپردازند و نیز افرادی که بیمار می باشند از جانب وزارت صحت بیماری شان تصدیق می گردد باید 2750 افغانی را به حیث بهای اصلی پاسپورت تحویل بانک بدهند.
همچنان پروسه توزیع پاسپورت‌های الکترونیکی در ولایت بلخ از سوی فرماندهی پولیس این ولایت آغاز گردید.
مراسمی برای توزیع پاسپورت های الکترونیکی با حضور مسوولان نیروهای پولیس ملی، نمایندگان مردم بلخ در شورای ولایتی و رسانه ها در پایگاه نظامی فرماندهی پولیس ولایت بلخ برگزار شد.
عبدالرحمن رحیمی فرمانده پولیس ولایت بلخ اظهار داشت: پاسپورت های الکترونیکی با مشخصات خاص الکترونیکی مهجز است.
وی افزود: تقلب و جلع کاری در این پاسپورت انجام غیر ممکن است و این پاسپورت از نمایندگی ها به مرکز در ارتباط می باشد. به گفته فرمانده پولیس بلخ توزیع پاسپورت های الکترونیکی برای جلوگیری از جرایم مختلف 80 درصد اثر گذار می باشد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد