Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84256
تاریخ انتشار : چهار شنبه 1 ثور 1400 ساعت : 14:00:44

صلیب سرخ: یک سوم مردم افغانستان با کمبود موادغذایی مواجه هستند

فدراسیون بین‌المللی جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر اعلام کرد که یک سوم مردم افغانستان به دلیل وخیم‌تر شدن بحران خشکسالی با کمبود موادغذایی روبرو هستند.

فدراسیون بین‌المللی جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر خشکسالی و بحران غذایی را از بدترین مشکلات افغانستان در دهه‌های اخیر دانست و اعلام کرد که 13.1 میلیون نفر (حدود یک سوم جمعیت افغانستان) با کمبود موادغذایی مواجه هستند.

در گزارش این سازمان آمده است که بحران حاد امنیت غذایی بر مشکلات اجتماعی و اقتصادی که میلیون‌ها نفر در افغانستان به‌دلیل همه‌گیری کرونا و سال‌ها جنگ با آن رو‌برو هستند، افزوده شده است.

«نیلاب مبارز» سرپرست جمعیت هلال احمر کشورمان نیز در این باره می‌گوید: ما در بسیاری مناطق عمیقاً نگران وخیم‌تر شدن اوضاع و کمبود شدید آب، کمبود محصولات غذایی و از رونق افتادن فعالیت اقتصادی مانند نابودی بازارهای محلی هستیم.

«نسفور مندی» رئیس هیئت فدراسیون جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر نیز با هشدار درباره خشکسالی در افغانستان گفت که میلیون‌ها نفر برای زنده‌ماندن با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود در سال جاری میلادی، بیش از 18 میلیون نفر در افغانستان به دلیل بحران غذایی ناشی از خشکسالی و تاثیرات ناشی از بحران اجتماعی و اقتصادی کرونا و جنگ‌های طولانی‌مدت، به کمک‌های بشردوستانه نیاز خواهند داشت.

فدراسیون بین‌المللی جمعیت صلیب سرخ و هلال احمر خواستار کمک 7.5 میلیون فرانک سوئیس برای پشتیبانی از هلال احمر افغانستان در توزیع نیازهای ابتدایی برای شهروندان کشور شده است.

این سازمان در نظر دارد تا مبلغ درخواستی را برای خرید موادغذایی و نجات زندگی و فرآورده‌های کشاورزی 210 هزار نفر در 10 ولایت کشور که از ناامنی غذایی و خشکسالی متاثر شده‌اند، به مصرف برساند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد