Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84277
تاریخ انتشار : پنج شنبه 2 ثور 1400 ساعت : 16:50:50

اعتراض به کشتار غیرنظامیان در غور؛ «اگر حکومت اقدام نکند، شاه‌راه غور – کابل را مسدود می‌کنیم»

یک روز پس از تیرباران‌شدن چهار غیرنظامی توسط جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی دولت‌یار ولایت غور، صدها نفر از باشندگان ولسوالی لعل‌و‌سرجنگل این ولایت دست به اعتراض زده‌اند.

معترضان پیکر این چهار غیرنظامی را امروز (پنج‌شنبه، ۲ ثور) در مقابل دروازه‌ی ساختمان ولسوالی لعل‌وسرجنگل انتقال داده و خواستار تأمین عدالت در این مورد از سوی حکومت شده‌اند.

کرام‌الدین رضازاده، نماینده‌ی مردم غور در مجلس نمایندگان به روزنامه اطلاعات روز گفت که معترضان هشدار داده‌اند در صورتی‌که حکومت عاملان قتل این چهار غیرنظامی را بازداشت نکند، شاه‌راه‌ غور – کابل را مسدود خواهند کرد.

او افزود که مسیر ولسوالی دولتیار تا شهر فیروزکوه‌ ناامن است و بارها غیرنظامیان و نظامیان در این مسیر قربانی ماین‌های کنارجاده‌ای و حملات طالبان شده‌اند: «حکومت مرکزی در ولایت غور هیچ توجهی ندارد. هیچ جایی از غور به جز ولسوالی لعل‌و‌سرجنگل امن نیست. باید حکومت به وضعیت امنیتی غور توجه کند.»

روز گذشته چهار غیرنظامی در منطقه‌ی «شنیه»‌ی ولسوالی دولتیار توسط جنگ‌جویان گروه طالبان کشته شدند. روز گذشته غلام‌سخی جاوید، عضو شورای ولایتی غور به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که این رویداد هنگامی رخ داده است که این افراد سوار بر موتر نوع «کرولا» از ولسوالی لعل‌و‌سرجنگل به طرف شهر فیروزکوه، مرکز غور در حرکت بودند.

او افزوده بود که در میان کشته‌شدگان مدیر زراعت ولسوالی لعل‌و‌سرجنگل و یک آموزگار هم بوده‌اند.

در همین حال، عبدالظاهر فیض‌زاده، والی غور به روزنامه اطلاعات روز گفت که دولت عاملان قتل این چهار غیرنظامی را بازداشت خواهد کرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد