Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84637
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 ثور 1400 ساعت : 05:12:12

طالبان: گروه تروریستی داعش حربه اطلاعاتی کابل است

طالبان با مسئول دانستن گروه تروریستی داعش در حمله به مدرسه «سیدالشهدا» در کابل مدعی شد که داعش حربه اطلاعاتی دولت افغانستان برای بدنام کردن مخالفان است.

طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه اظهارداشت که رویدادهای مشابه حمله به مدرسه «سیدالشهدا» در منطقه شیعه‌نشین کابل صورت گرفته که داعش مسئولیت آن را پذیرفته است، پس این بار نیز انگشت اتهام بسوی این گروه است.

مطلب می‌افزاید که تمام تمرکز دولت بر این است که حمله را به طالبان منسوب کند و در اظهارات مقامات کابل و اعلامیه‌ها و بیانیه‌های تقبیحی آن‌ها «هیچگاه» کلمه داعش را نخواهید یافت.

طالبان ادامه داد: از این نوع رویکرد مقامات ارگ آشکارا معلوم می‌شود که داعش در اصل حربه استخباراتی دولت کابل است که می‌خواهند برای اهداف خود از آن استفاده کنند و برای کوبیدن و بدنام کردن مخالفین از آن کار بگیرند.

طالبان در ادامه نیز مدعی شد که دولت در سال‌های اخیر نیز بارها مخالفان و تظاهرات مردمی را به نام داعش هدف قرار گرفت تا مخالفت‌ها را خاموش کرده و ترس و وحشت عمومی به راه بیاندازد.

مطلب می‌افزاید که پس از افزایش انتقاد علمای اسلامی سیاسی از جنایات آمریکایی‌ها و متهم شدن ارگ به کارشکنی در روند صلح توسط برخی کارشناسان سیاسی، روند کشتار علما و کارشناسان بیطرف و فعالین صلح آغاز شد و مسئولیت آن را گروه گمنامی به نام داعش به عهده گرفت.

طالبان تاکید کرد که دولت با استفاده از «حربه داعش» شمار زیادی از مخالفین را به شکل فیزیکی حذف، و دیگران به را به خاموشی یا ترک کشور مجبور کرد و از این طریق توانست اهداف خود را بدست آورد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد