Share/Save/Bookmark

کد مطلب :85177
تاریخ انتشار : جمعه 21 جوزا 1400 ساعت : 07:47:37

سقوط ۱۸ پاسگاه در سرپل؛ ۲۰۰ نیروی امنیتی در محاصرۀ طالبان‌اند

اعضای شورای ولایتی سرپل می‌گویند که ۱۴۰ نیروی امنیتی در ولسوالی سوزمه‌قلعۀ این ولایت و ۶۰ نیروی امنیتی در منطقۀ «سیدآباد هزاره‌گی»، در مربوطات بزرگ‌راه سرپل_جوزجان در محاصرۀ طالبان‌اند.

اعضای شورای ولایتی سرپل می‌افزایند که نزدیک به ۱۸ پاسگاه امنیتی کوچک و بزرگ از دو روز به این‌سو در مسیر بزرگ‌راه سرپل_جوزجان بدون درگیری به‌دست طالبان سقوط کرده است.

اسدالله خرم، عضو شورای ولایتی سرپل می‌گوید که وضعیت در ولسوالی‌های این ولایت به وخامت کشیده است و ادامۀ این وضعیت، منجر به سقوط ولسوالی‌ها خواهد شد. به گفتۀ این عضو شورای ولایتی سرپل، هم‌اکنون راه ولسوالی‌ها بسته و شبکه‌های مخابراتی در ولسوالی‌های این ولایت قطع شده است.

اسدالله خرم می‌افزاید که اگر به کمک نیروهای امنیتی گیرمانده در ولسوالی سوزمه‌قلعه و مسیر بزرگ‌راه سرپل_جوزجان رسیده‌گی نشود، فاجعه رخ خواهد داد.

از سویی هم، سیداسدالله دانش، معاون شورای ولایتی سرپل می‌گوید، اطلاعاتی که از میدان‌های نبرد در این ولایت رسیده است، نشان می‌دهد که چرخ‌بال‌های ارتش طالبان را هدف قرار نمی‌دهد.

با این حال، قربان‌مراد مراد، والی سرپل می‌گوید که سربازان تازه‌نفس به‌منظور سرکوب طالبان به این ولایت آمده‌اند و از میزان بلند تهدیدات امنیتی کاسته شده است.

به گفتۀ والی سرپل، در پی حمله‌های هوایی که در ۲۴ ساعت گذشته بر تجمع طالبان در مسیر بزرگ‌راه سرپل_جوزجان و مناطق زیر تهدید این ولایت انجام شده است، ۲۰ جنگ‌جوی طالبان کشته شده و ۱۵ جنگ‌جوی دیگر این گروه زخم برداشته‌اند.

خواستیم دیدگاه وزارت دفاع را نیز در این باره داشته باشیم؛ اما با تلاش‌های مکرر موفق نشدیم.

طالبان نیز تاکنون دربارۀ تلفات افرادشان چیزی نگفته‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد