Share/Save/Bookmark

کد مطلب :85224
تاریخ انتشار : يکشنبه 23 جوزا 1400 ساعت : 16:30:50

رتبه نخست المپیاد ریاضی: مشکلاتی هست اما نباید فرصت تحصیل مهاجرین در ایران را نادیده بگیریم

دانشجوی افغانستانی که رتبه نخست المپیاد ریاضی در ایران را به خود اختصاص داده است، درباره شرایط دانشجویان افغان گفت که مشکلاتی برای مهاجرین هست اما نباید یکجانبه نگاه کرد و فرصت مهیاشده برای تحصیل در ایران را نادیده گرفت.

«محمد مسیح حمیدی» دانشجوی افغانستانی مشغول به تحصیل در سال سوم رشته ریاضیات دانشگاه صنعتی شریف، مقام نخست المپیاد ریاضی را کسب کرده است.

در المپیاد علمی دانشجویان ایران که هزار و 677 نفر به رقابت پرداختند، «محمد مسیح حمیدی» دانشجوی افغانستانی دانشگاه صنعتی شریف تهران، مقام نخست در رشته ریاضی را کسب کرد. این نخستین بار است که یک دانشجوی افغانستانی در بخش ریاضی مقام نخست المپیاد را کسب می‌کند.


این دانشجوی نخبه افغانستانی به خبرنگار تسنیم درباره مشکلات تحصیلی مهاجرین اظهار داشت که در این مسیر مشکلات زیاد وجود داشت اما برخی از آنها نه تنها برای من بلکه برای همه اتباع در ایران نیز وجود دارند و مسائل مالی یکی از این مشکلات بوده است.

حمیدی خاطرنشان کرد که برخی محدودیت هایی برای اتباع وجود دارد، بطور مثال زمانی که من سال پایانی کارشناسی در دانشگاه شریف بودم با معدل شرایط این را داشتم که مستقیم به مقطع ارشد راه پیدا کنم اما اتباع از این قاعده مستثنی بودن و این امکان برای من فراهم نشد.

فکر می‌کنم خیلی‌ها این مشکلات را دارند، مخصوصا دانشجویانی که مستعد هستند و از سطح علمی خوبی نیز برخوردارند.

این دانشجوی نخبه افغانستانی ادامه داد که با همه مشکلاتی که وجود دارد اما من اساتیدی دارم که هیچوقت بین دانشجویان افغانستانی و ایرانی تبعیضی قائل نشده‌اند و همان کیفیت آموزشی که دیگران دریافت می‌کنند را ما هم دریافت کردیم.

حمیدی همچنین تاکید کرد که هیچ وقت به مشکلات اجازه ندادم که از رسیدن به اهدافم من را باز دارد. به جوانان، نوجوانان و بچه‌های مهاجر افغانستانی هم توصیه می‌کنم نه تنها به مشکلات اجازه ندهید که شما را از رسیدن به اهداف تان باز دارد که از آن‌ها به عنوان یک فرصت استفاده کنید.


  خبرگزاری تسنیم

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد