Share/Save/Bookmark

کد مطلب :85354
تاریخ انتشار : شنبه 29 جوزا 1400 ساعت : 10:45:17

بنت به نتانیاهو دو هفته برای تخلیه اقامتگاه نخست‌وزیری مهلت داد

 پس از آنکه منابع عبری‌زبان گزارش دادند نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی همچنان خروج از اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیر را نمی‌پذیرد، نخست‌وزیر جدید به او دو هفته مهلت داد تا اقامتگاهش را تخلیه کند.

منابع عبری‌زبان، شامگاه جمعه، گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی هنوز اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیر را ترک نکرده است.

پیش از این رسانه‌های عبری‌زبان خبر داده بودند که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر پیشین رژیم  صهیونیستی و رهبر اپوزیسیون در سرزمین‌های اشغالی، «سارا» همسر او و «یائیر» پسرش همچنان در اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیر به سر می‌برند و از آنجا خارج نشده‌اند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این خصوص خبر داد نتانیاهو همچنان ترک اقامتگاه اصلی نخست‌وزیر در خیابان «بالفور» شهر قدس را رد می‌کند و به «نفتالی بنت» نخست‌وزیر جدید اجازه اسکان در این اقامتگاه را نمی‌دهد.

طبق این گزارش، نفتالی بنت در پیامی رسمی به نتانیاهو او را ملزم کرده که اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیری را تا دو هفته دیگر تخلیه کند.

نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی مدعی شده است که در تلاش است خانه جدید خود در شهر قدس را از نظر امنیتی آماده‌سازی کند آن هم در حالی که مشاور قانونی دفتر نخست‌وزیری هنوز درباره زمانی که نتانیاهو باید طی آن اقامتگاه را ترک کند، تصمیمی اتخاذ نکرده است.

قرار است پارلمان رژیم صهیونیستی (کِنست)، هفته آینده، طرحی را مورد بحث و بررسی قرار دهد که به موجب آن، نخست‌وزیر پیشین پس از مراسم تحلیفِ نخست‌وزیر جدید، ۱۴ روز زمان خواهد داشت، تا اقامتگاه مخصوص نخست‌وزیر را تخلیه کند.

کابینه جدید رژیم صهیونیستی پس از کش و قوس‌های فراوان یکشنبه‌شب هفته گذشته از کِنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) رأی اعتماد گرفت و مقرر شد نفتالی بنت، منصب نخست‌وزیری این رژیم را در اختیار بگیرد.

نفتالی بنت قرار است به مدت دو سال نخست‌وزیر شود و پس از او، در جوزا ۱۴۰۲ «یائیر لاپید» از حزب «یش عتید» نخست‌وزیری را در سرزمین‌های اشغالی بر عهده بگیرد؛ البته به شرطی که کابینه فعلی بتواند با توجه به ائتلاف احزاب مختلف و بعضا متضاد هم دوام بیاورد.

با بر سر کار آمدن کابینه جدید در فلسطین اشغالی، بنیامین نتانیاهو  پس از دوازده سال از کابینه رژیم صهیونیستی کنار گذاشته شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد