Share/Save/Bookmark

کد مطلب :83435
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 حوت 1399 ساعت : 13:36:13

اعطای شناسنامه به فرزندان حاصل از مادران ایرانی در قم به صورت رسمی عملیاتی شد

درجلسه شورای اطلاع رسانی که روز دوشنبه با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم ترتیب یافت، اعطای شناسنامه به فرزندان حاصل از مادران ایرانی دراین استان به صورت رسمی عملیاتی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بیان کرد: اعطای شناسامه ایرانی به فرزندان حاصل از مادران ایرانی یکی از گام های مثبت کشور طی ماه های گذشته بوده است.

قابل ذکر اینکه در قم ۷۵۰۰ نفر برای اعطای شناسامه به فرزندان حاصل از مادر ایرانی ثبت نام کرده‌اند.

امروز ۱۱ حوت/اسفند ۹۹ جناب آقای شیرمحمدی مدیرکل اتباع قم گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ نفر تاکنون برای اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از مادران ایرانی در استان قم ثبت نام کرده اند.
از این بین برای ۲ هزار نفر پرونده تشکیل شده که به هزار و ۵۰۰ پرونده رسیدگی شده و برای ۷۰ نفر از این افراد پس از بررسی های انجام شده شناسامه ایرانی صادر شده است.

استان قم پنجمین استانی است که صدور شناسامه به فرزندان حاصل از مادران ایرانی را آغاز کرده است.

استان قم بالغ بر ۱.۳۰۰.۰۰۰ تن جمعیت دارد.
بالغ بر ۱۰۰.۰۰۰ تن اتباع (افغان و عرب و...) در قم ساکن هستند
بالغ بر ۱۰۰.۰۰۰ تن در ارتباط با تحصیل علوم حوزوی(طلاب روحانیون) در قم ساکن هستند که تقریبا با خانواده بالغ بر ۴۰۰.۰۰۰ تن از جمعیت قم را تشکیل میدهند
- بالغ بر ۵۰۰.۰۰۰ تن جمعیت قم، با شاخصه های مهاجر، شمرده میشوند

- تقریبا ۲۵ درصد جمعیت قم یا کمتر اصالتا قمی هستند. (بخشی از باجک قدیم، پشت بازار، بخشی از منطقه سعیدی و امام، چهارمردان، بخشی از آذر. بخشی از صفاییه، جوی شور و دورشهر)

 به دنبال تصویب «قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی غیرایرانی» در دوم مهرماه ۱۳۹۸ توسط مجلس، «آیین‌نامه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» توسط هیات وزیران تصویب در تاریخ ۱۳ جوزا/خرداد ۱۳۹۹ به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده‌ است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد