قابل توجه پناهندگان متقاضی استفاده از بیمه سلامت در ایران

پناهندگان غیرآسیب پذیر در صورت پرداخت حق بیمه و ثبت و تایید اطلاعات خود در دفاتر پیشخوان منتخب ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت به پناهندگان، می توانند ازخدمات مذکور استفاده نمایند.

شنبه 26 سرطان 1400 - 16:43:58 PM

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار ایران:
اتباع افغانستانی دارنده پاسپورت، تحصیل‌کردگان، فارغ‌التحصیلان پزشکی و زنان سرپرست خانواده می‌توانند پروانه کار بگیرند

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که با هماهنگی‌های انجام شده، اتباع افغانستانی دارنده پاسپورت‌های خانواری، تبدیل وضعیتی و اقامتی که اقامت خود را از طریق نیروی انتظامی ایران دریافت می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر کفالت، پروانه یا کارت کار بگیرند. به گفته دکتر ابراهیمی، اتباع خارجی تحصیل‌کرده که کارفرما داشته یا فارغ‌التحصیلان پزشکی با معرفی وزارت بهداشت می‌توانند پروانه کار بگیرند. زنان مهاجر سرپرست خانواده نیز می‌توانند درخواست پروانه کار بدهند.

سه شنبه 22 سرطان 1400 - 23:40:46 PM

تغییر وضعیت ثبت‌نام کودکان افغانستانی بدون مدرک در ایران/خانواده‌های افغانستانی‌ نگران نباشند

۱ - کودکان افغانستانی که مشمول بند ۱ تا ۸ بخش نامه جدید اداره اتباع هستند در سراسر ایران با حضور در دفاتر کفالت و گرفتن برگه حمایت تحصیلی مشغول به تحصیل خواهند شد.

سه شنبه 22 سرطان 1400 - 14:09:28 PM

ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در خراسان رضوی آغاز شد/ پیش‌بینی ثبت‌نام بیش از ۲۰هزار دانش‌آموز

محمدتقی هاشمی مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی پیش رو با افزایش ۳۲ درصدی ثبت‌نام‌ها، حدود ۲۰ هزار دانش‌آموز از اتباع خارجی فاقد مدارک اقامتی در خراسان رضوی نام‌نویسی شوند.

دوشنبه 21 سرطان 1400 - 16:45:40 PM

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار ایران:
سرمایه‌داران و کارفرماهای افغانستانی در ایران با تبدیل وضعیت و اخذ پروانه کار به نام خود کار کنند

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشکلات فعالین اقتصادی و کارفرمایان مهاجر افغانستانی در ایران، تأکید کرد طیف سرمایه‌دار و کارفرمای افغانستانی در ایران باید به سرعت شناسایی شده و از مابقی افرادی که مشغول کارگری ساده و دیگر مشاغل هستند، جدا شوند.

دوشنبه 21 سرطان 1400 - 16:34:13 PM

اطلاعیه کمیساریا در مورد ثبت نام دانش آموزان غیر ایرانی در مدارس ایران

به گزارش رنا دفتر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در ایران؛ در مورد تحصیل و ثبت نام دانش آموزان غیرایرانی ساکن ایران در مدارس، اطلاعیه ای نشر نموده است:

يکشنبه 20 سرطان 1400 - 16:26:10 PM

ایران بیماران و آوارگان افغانستان را در اردوگاه های مرزی این کشور تداوی می کند

وزیر صحت ایران می گوید که بیماران و آوارگانی که از افغانستان به ایران آمدند، در اردوگاه های مرزی تحت تداوی قرار خواهند گرفت.

يکشنبه 20 سرطان 1400 - 16:06:21 PM

انتقاد ستاد حقوق بشر ایران از موانع تحصیلی کودکان افغانستانی

ستاد حقوق بشر با انتشار مطلبی در اینستاگرام از موانع تحصیل کودکان افغانستانی در ایران انتقاد کرد.

يکشنبه 20 سرطان 1400 - 11:21:51 AM

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار ایران:
افزایش مشاغل مجاز برای اتباع خارجی در ایران از ۸۰ به بیش از ۴۰۰ شغل/ امسال برای صنف سراجان افغانستانی پروانه کار صادر نمی‌شود

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگویی ویژه با خبرگزاری آوا، از یک‌سو از افزایش مشاغل مجاز اتباع خارجی در این کشور از ۸۰ به بیش از ۴۰۰ شغل، و از سوی دیگر، از ارزیابی سالانه صدور مجوز اشتغال اتباع خارجی در صنف‌های مختلف بر اساس شرایط ولایات ایران، و وضع محدودیت بر برخی مشاغل از جمله مشاغل حوزه سراجان(کیف، کفش و صنایع چرم) برای اتباع افغانستانی در سال ۱۴۰۰، به دنبال شکایت اتحادیه سراجان ایرانی خبر داد.

شنبه 19 سرطان 1400 - 13:58:46 PM

رهبران اروپای مرکزی نگران موج مهاجرت از افغانستان به اروپا استند

شماری از رهبران اروپای مرکزی، نگرانی خود شان را از موج مهاجرت از افغانستان پس از خروج کامل نیروهای امریکایی و ناتو از این کشور ابراز کردند.

شنبه 19 سرطان 1400 - 09:05:44 AM

مشکلات تحصیل کودکان افغانستانی حل نشد / اداره اتباع به بخش‌نامه خود هم عمل نمی‌کند؟

مسائل و مشکلات کودکان مهاجر در مراجعه به دفاتر کفالت و ادارات اتباع همچنان برقرار است. دفاتر کفالت از بخش‌نامه جدید ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند و ادارت اتباع و مهاجرین خارجی هم پاسخگوی مهاجرین نیست.

سه شنبه 15 سرطان 1400 - 20:22:15 PM

اطلاعیه | نحوه ارتباط با دفاتر کمیساریا در دوران همه گیری بیماری کووید-۱۹

دفتر كميسارياي عالي پناهندگان ملل متحد در تهران، جهت ارتباط پناهدگان ساكن ايران با دفاتر کمیساریا در دوران همه گیری بیماری کووید-۱۹، اطلاعيه اي به شرح ذيل منتشر نموده است:

دوشنبه 14 سرطان 1400 - 17:03:17 PM

گزارش روزنامه اینترنتی فراز از سرنوشت نامعلوم ثبت نام دانش‌آموزان بدون مدرک در مدارس ایران

درحالی که وزارت داخله/کشور ایران از صدور بخشنامه ثبت نام دانش آموزان فاقد مدارک اقامتی معتبر برای ثبت نام در سال تحصیلی جدید خبر داده است، اما هنوز دفاتر کفالت از عدم دریافت مجوز برای صدور برگه حمایت تحصیلی برای دانش آموزان فاقد مدارک اقامتی خبر می‌دهند.

دوشنبه 14 سرطان 1400 - 16:49:03 PM

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران:
هیچ مهاجر افغانستانی امسال از تحصیل باز نخواهد ماند

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران: در شیوه نامه جدید آئین‌نامه تحصیلی مهاجران افغانستانی، فرزند یا دانش‌آموزی را نخواهیم داشت که از تحصیل باز بماند.

پنج شنبه 10 سرطان 1400 - 22:25:30 PM

گزارش تصویری؛
آیین افتتاحیه دبیرخانه تدوین یادنامه مرجع فقید آیت‌الله العظمی محقق کابلی(ره) در قم برگزار شد

آیین افتتاحیه‌ی دبیرخانه‌ی تدوین یادنامه‌ و همایش بین المللی مرجع فقید حضرت آیت‌الله العظمی محقق کابلی(ره) شامگاه روز سه شنبه (۸ سرطان ۱۴۰۰) بعد از نماز مغرب و عشاء در دفتر مرکزی مرجع فقید زیر نظر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی با حضور علما و فرهیختگان و پژوهشگران و نویسندگان برگزار شد.

چهار شنبه 9 سرطان 1400 - 11:49:10 AM

خبر خوش برای کودکان مهاجر افغانستانی/بخش‌نامه ثبت نام مدارس مطابق دستور رهبری اصلاح شد

سرانجام بعد از تلاش‌های متعدد مردمی برای تحصیل مهاجرین افغانستانی در مدارس دولتی ایران؛ بخش‌نامه پذیرش کودکان مهاجر در مدارس اصلاح شد.

سه شنبه 8 سرطان 1400 - 18:48:45 PM

افغانستان: پاکستان از مهاجرین به عنوان ابزار فشار استفاده نکند

دولت در واکنش به اظهارات وزیر خارجه پاکستان درباره مهاجرین افغان از اسلام‌آباد خواست تا از مسئله مهاجران به عنوان ابزار فشار بر کابل استفاده نکند.

سه شنبه 8 سرطان 1400 - 18:36:59 PM

تناقض در رویه نهادهای مربوط به تحصیل مهاجرین افغانستانی در ایران

آموزش و پرورش ایران: هیچ کودک افغانستانی از تحصیل باز نمی‌ماند/ وزارت کشور: فقط دو گروه حق تحصیل دارند

دوشنبه 7 سرطان 1400 - 23:41:56 PM

وزارت آموزش و پرورش ایران: اتباع بدون مدرک برای دریافت کارت حمایت تحصیلی به دفاتر کفالت مراجعه کنند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص ثبت نام دانش آموزان اتباع و بازماندگان از تحصیل توضیحات مبسوطی ارائه کرد و گفت: اتباع بدون مدرک برای دریافت کارت حمایت تحصیلی به دفاتر کفالت مراجعه کنند.

دوشنبه 7 سرطان 1400 - 09:53:08 AM

مراسم یادبود شهدای مدرسه سیدالشهدا غرب کابل در شهر کاشان ایران برگزار شد

آیین یادبود شهدای حادثه تروریستی و شهادت دانش‌آموزان دختر مدرسه سیدالشهدا(ع) غرب کابُل، با حضور مهاجرین، دانشجویان، علمای اهل افغانستان در شهر کاشان ایران برگزار شد.

شنبه 5 سرطان 1400 - 23:25:09 PM

ایران ۸۰ بورسیه تحصیلی در بخش طبی به دانشجویان افغانستانی می دهد

سفیر ایران در کابل گفته است که کشورش متعهد شده که همانند سال های گذشته، حدود هشتاد بورسیه تحصیلی در بخش طبی برای دانشجویان افغانستانی فراهم کند.

سه شنبه 1 سرطان 1400 - 17:37:35 PM

پیام تبریک جامعه روحانیت انصار المهدی(عج) افغانستان به آیت‌الله رئیسی

شیخ علی ناطقی ریاست جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج) «افغانستان» که متشکل از طلاب و علمای افغانستانی مقیم جمهوری اسلامی ایران می‌باشد در پیامی به آیت‌الله رئیسی اظهار داشت حضور دشمن‌شکن ملت غیور ایران، پیروزی سید مظلومان و محرومان و خادم الرضا(ع) حضرت آیت الله رئیسی را به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم ایران به محضر مبارک رهبرفرزانه انقلاب امام خامنه‌ای، دولت و ملت ایران و خانواده‌های معظم شهدا صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.

سه شنبه 1 سرطان 1400 - 08:55:45 AM

سازمان‌های دیاسپورای هزاره:
کشورهای مهاجرپذیر زمینه‌ی اسکان پناه‌جویان هزاره را فراهم کنند

سازمان‌های دیاسپورای هزاره طی نشر اعلامیه‌ای، خواستار توجه جدی سازمان ملل به وضعیت بد مهاجران هزاره شده است و از کشورهای مهاجرپذیر و اعضای اتحادیه‌ی اروپا خواسته است تا زمینه اسکان این مهاجران را زودتر فراهم کنند.

دوشنبه 31 جوزا 1400 - 17:23:38 PM

پیام تبریک شورای هماهنگی هیئت‌های مذهبی مهاجرین افغانستانی به مناسبت حضور حماسه‌ساز مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری

شورای هماهنگی هیئت‌های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران در پیامی به مناسبت پیروزی حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ۲۸ جوزا/خرداد، حضور حیرت‌برانگیز و حماسه‌ساز ملت شهیدپرور ایران در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را در مقابل کینه‌توزی‌ها، دشمنی‌ها و انواع توطئه‌های استکبار جهانی تبریک گفته است.

دوشنبه 31 جوزا 1400 - 11:10:07 AM

انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران؛ مهاجرین امیدوار به بهبود وضعیت هستند

برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، کشور همسایه و هم‌دین افغانستان، شهروندان و شخصیت‌های کشور را امیدوار ساخته است که بعد از روی کار آمدن آقای رئیسی روابط دو کشور تحکیم بیشتری پیدا کرده و مشکلات مهاجرین افغانستانی در ایران نیز تا حدی رفع شود.

يکشنبه 30 جوزا 1400 - 18:51:01 PM

تکذیب محدودیت ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر در ایران؛ طیف‌های مختلف اتباع غیرمجاز می‌توانند برای مدارس ثبت‌نام کنند!

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران اعمال محدودیت ثبت نام دانش آموزان مهاجر افغانستانی برای سال تحصیلی آینده را تکذیب کرد و گفت که حتی طیف‌های مختلف اتباع غیرمجاز که در این گزارش تعریف شده، می‌توانند به دنبال تشکیل پرونده، برای مدارس ایران ثبت‌نام کنند.

يکشنبه 30 جوزا 1400 - 18:31:26 PM

پیام تبریک علی جان محمدی مدیر گروه اطلاع رسانی مهاجرین (بلاغ) در ایران برای پیروزی آیت‌الله رئیسی

علی جان محمدی فعال فرهنگی، اجتماعی و مدیر گروه اطلاع رسانی مهاجرین (بلاغ) در ایران در پیامی پیروزی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی را در انتخابات ریاست جمهوری بع رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و ملت دوست و همسایه ایران و مخصوصا شخص آقای رئیسی تبریک گفت.

يکشنبه 30 جوزا 1400 - 16:43:01 PM

دانشجوی نخبه افغانستانی برگزیده جشنواره ملی آرمان برتر در ایران شد

نازدانه احمدی دانشجوی افغانستانی مقطع کارشناسی ارشد معماری دیجیتال موفق شد برگزیده جشنواره ملی آرمان برتر کشور ایران در سال ۱۴۰۰ شود.

شنبه 29 جوزا 1400 - 12:33:14 PM

«کیمیا یوسفی» نماینده افغانستان در مسابقات دوومیدانی المپیک توکیو

«کیمیا یوسفی» نماینده افغانستان در مسابقات دو و میدانی المپیک توکیو می‌گوید: قلب من برای ایران و افغانستان می‌تپد.

جمعه 28 جوزا 1400 - 07:28:41 AM

صحبتهای یکی از نامزدان ریاست جمهوری ایران در مورد قوانين مهاجرت ايران

صحبتهای قاضی زاده هاشمی یکی از نامزدان ریاست جمهوری ایران در مورد قوانين مهاجرت ايران را ببینید.

جمعه 28 جوزا 1400 - 07:22:27 AM

بازخوانی نگاه امامین انقلاب اسلامی به مهاجرین افغانستانی

در سخنان امام خمینی (ره) تعبیرهای زیبا و دلسوزانه‌ای در رابطه با مردم افغانستان وجود دارد. جمله‌ی «مهاجرین افغانستانی باید تکریم شوند» از امام خامنه‌ای نیز این روزها در کنار جمله‌ی مشهور «اسلام مرز ندارد» از امام خمینی قرار گرفته است و همه‌ی معتقدان به کرامت انسانی و آموزه‌های اخلاقی با استناد نقلی به این دو جمله، از حقوق مهاجرین افغانستانی در ایران حمایت می‌کنند. انتظار و توقع ما از رئیس‌جمهور آینده جمهوری اسلامی ایران در برخورد مهاجرین، پیروی از تفکر و منش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای است.

پنج شنبه 27 جوزا 1400 - 13:02:01 PM

مستند اعلام حمایت اهل سنت ایران و مهاجرین افغانستانی مقیم این کشور از کاندیداتوری آیت الله رئیسی

جامعه اهل سنت ایران طی مراسمی حمایت خود را از کاندیداتوری آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

پنج شنبه 27 جوزا 1400 - 12:59:18 PM

اعطای بورسیه معاونت علمی ایران به ۱۰۰ نفر اول کانکور افغانستان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ایران از اعطای بورسیه به ۱۰۰ نفر اول کنکور افغانستان خبر داد و گفت: از ۱۰۰ نفر برتر ۸۵ نفر به ایران آمدند و ۳۰ نفر در رشته‌های پزشکی مشغول تحصیل شدند.

پنج شنبه 27 جوزا 1400 - 12:24:25 PM

پیام تبریک علی احمدی رئیس هیئت فوتبال مهاجرین ولایت تهران برای صعود تیم ملی فوتبال افغانستان به مرحله نهایی جام ملت های آسیا

صعود غرور انگیز تیم ملی فوتبال افغانستان به مرحله نهایی جام ملت های آسیا را به کادر فنی ،مسئولان فدراسیون فوتبال در راس آن به جناب استاد کارگر و بازیکنان این تیم و ملت شریف افغانستان تبریک عرض میکنم و در ادامه این راه سخت آرزوی موفقیت های بیشتر دارم.

پنج شنبه 27 جوزا 1400 - 08:52:40 AM

هیچ محدودیتی برای ثبت نام کودکان افغانستانی در مدارس ایران وجود ندارد

وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران گفت:ما برای آموزش و ثبت نام محدودیتی نداریم و اگر مشکلاتی هم در این زمینه باشد تلاش می کنیم با همکاری سایر وزارتخانه ها حل گردد.

پنج شنبه 27 جوزا 1400 - 08:46:47 AM

شهروندان ایرانی ـ افغانستانی‌ می‌توانند در انتخابات ایران رأی بدهند/ انتخابات ریاست جمهوری ایران در افغانستان نیز برگزار می‌شود

وزیر داخله/ کشور جمهوری اسلامی ایران در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و سه انتخابات دیگر در این کشور، از حق رأی شهروندان ایرانی ـ افغانستانی‌الاصل یا هر کشور دیگر که دارای تابعیت این کشور باشند، در انتخابات‌ها و همچنین نامزد شدن در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران خبر داد، اما گفت که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ایران، بر اساس قانون انتخابات این کشور، ایرانی‌الاصل بودن یک شرط است. دکتر رحمانی فضلی از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران برای ایرانیان مقیم افغانستان نیز خبر داد.

چهار شنبه 26 جوزا 1400 - 19:00:33 PM

وزیر آموزش و پرورش ایران: کودکان افغانستانی بدون هیچ تمایزی در ایران تحصیل می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش ایران با بیان این که کودکان افغانستانی بدون هیچ تفاوت و تمایزی در مدارس ایران به تحصیل ادامه خواهند داد، اظهار کرد: انعقاد تفاهم نامه مشترک در حوزه آموزش و پرورش بین دو کشور ضرورت دارد.

چهار شنبه 26 جوزا 1400 - 17:14:22 PM

دختر نوجوان مهاجر افغانستانی برنده انتخابات شورای شهر در فنلاند شد

فرشته اکبری، نوجوان ۱۹ ساله مهاجر افغانستانی که در انتخابات شورای شهر “کراوا” کشور فنلاند کاندیدا شده بود، توانست یکی از برندگان انتخابات شورای شهر شود.

چهار شنبه 26 جوزا 1400 - 13:21:35 PM

انتظارات مهاجرین افغانستانی از رییس جمهور آینده ایران: رفع مشکلات، اصلاح قوانین و عدم نگاه امنیتی

نخبگان شرکت کننده در این نشست بر لزوم رفع مشکلات موجود، استفاده از ظرفیت‌های جامعه میزبان و مهمان، اصلاح قوانین موجود درباره مهاجرت، عدم نگاه امنیتی به مهاجرین، اصل تعامل دوجانبه و البته تشکیل یک شورای سراسری از مهاجرین برای پیگیری مطالبات و حل مشکلات مهاجرین تاکید کردند.

سه شنبه 25 جوزا 1400 - 11:49:18 AM

اعتراض کابل به بازداشت شهروندان کشورمان در ایران

شاهدان عینی که در سفارت افغانستان در تهران حضور دارند مدعی اجرای طرح افغان بگیر در جلوی سفارت افغانستان در روز گذشته شدند.

سه شنبه 25 جوزا 1400 - 08:56:10 AM

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت خواهان رفع موانع ادامه‌ تحصیل دانش‌آموزان افغانستانی در ایران شد

رئیس مرکز مطالعات فقهی تعلیم و تربیت ضمن درخواست برای رفع موانع ادامه تحصیل دانش آموزان افغانستانی مقیم ایران، گفته که آموزش و تربیت کودکان افغانستانی موجب توسعه‌ی ایران فرهنگی و تقویت مشترکات دینی، زبانی و سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خواهد شد.

دوشنبه 24 جوزا 1400 - 17:45:09 PM

رتبه نخست المپیاد ریاضی: مشکلاتی هست اما نباید فرصت تحصیل مهاجرین در ایران را نادیده بگیریم

دانشجوی افغانستانی که رتبه نخست المپیاد ریاضی در ایران را به خود اختصاص داده است، درباره شرایط دانشجویان افغان گفت که مشکلاتی برای مهاجرین هست اما نباید یکجانبه نگاه کرد و فرصت مهیاشده برای تحصیل در ایران را نادیده گرفت.

يکشنبه 23 جوزا 1400 - 16:30:50 PM

انسان‌هایی که فراموش شده‌اند!

تبعا کسانی که اختیار انتخاب ندارند، سرنوشت نامعلومی هم در انتظار آن‌ها خواهد بود، که عملا امروزه سرنوشت مهاجرین چنین شده و هیچ نقشی در بازی‌های سیاسی، اجتماعی ،اقتصادی فرهنگی و... ندارند.

يکشنبه 23 جوزا 1400 - 00:44:08 AM

حسینی مزاری: مسأله افغانستان و مهاجرین در اولویت برنامه‌های دولت بعدی ایران قرار بگیرد

رییس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در یک نشست خبری در تهران، با تأکید بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در ایران، خواستار حضور پرشکوه و گسترده مردم ایران در این انتخابات شد، زیرا موفقیت این انتخابات بر وضعیت منطقه و دنیا تأثیرگذار خواهد بود. حسینی مزاری خواستار در اولویت قرار گرفتن مسأله افغانستان در سیاست خارجی دولت آینده ایران و همچنین توجه نامزدان ریاست جمهوری این کشور و پیروز این انتخابات به رفع مشکلات و موانع زندگی مهاجرین افغانستانی در ایران شد.

چهار شنبه 19 جوزا 1400 - 19:22:46 PM

سه ورزشکار کشور در قالب تیم مهاجرین به المپیک توکیو جاپان راه یافتند

با اعلام کمیته بین المللی المپیک، سه ورزشکار افغانستانی در قالب تیم مهاجرین به المپیک توکیو جاپان راه یافت.

چهار شنبه 19 جوزا 1400 - 18:45:04 PM

شرکت معصومه علیزاده در مسابقات دوچرخه‌سواری المپیک جاپان

معصومه علیزاده، دوچرخه سوار مهاجر مقیم فرانسه با اعلام کمیته بین المللی المپیک می‌تواند در قالب تیم المپیک پناهندگان در مسابقات تایم تریل المپیک جاپان شرکت کند.

چهار شنبه 19 جوزا 1400 - 18:42:31 PM

استاد افضلی از چهره‌های سرشناس سیاسی فرهنگی افغانستان در تهران درگذشت

محمد رحیم افضلی، نویسنده، پژوهشگر، از چهره‌های شناخته شده سیاسی فرهنگی افغانستانی و از مجاهدین و دیپلمات‌های سابق کشور در تهران درگذشت.

چهار شنبه 19 جوزا 1400 - 09:27:22 AM

تغییر سیاست ایران به پناهندگان امکان دسترسی به خدمات بانکی می‌دهد

قبل از سیاست جدید ، بیشتر پناهندگان افغانستانی در ایران نمی توانستند از خودپردازها پول نقد بگیرند یا پرداخت الکترونیکی انجام دهند.

چهار شنبه 19 جوزا 1400 - 08:42:52 AM

جزييات تمدید و صدور برگه حمایت تحصیلی در ایران

بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله/کشور ايران، فرایند صدور برگه حمایت تحصیلی از روز دوشنبه ۱۰ جوزا/خرداد ۱۴۰۰ در دفاتر خدمات اتباع خارجی آغاز شده است.

سه شنبه 18 جوزا 1400 - 08:54:24 AM

نخبه‌ای؟ خب برو!

اسف‌بار اینکه هنگامی که درباره فرصت‌های شغلی و آموزشی خوب برای افغانستانی‌ها در کشورهای دیگر سخن می‌گوییم، عده‌ای می‌گویند «خب اگر این همه موقعیت دارند، چرا نمی‌روند؟».

شنبه 15 جوزا 1400 - 09:07:28 AM

اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران: روز شنبه و یکشنبه 15 و 16 جوزا (خرداد) تعطیل است

سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان مقیم تهران بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، در روز های شنبه و یکشنبه مورخ ۱۵ و ۱۶ جوزا(خرداد) ۱۴۰۰ تعطیل می باشد.

پنج شنبه 13 جوزا 1400 - 20:26:58 PM

نگاهی به درخشش نخبگان ریاضی؛ موفقیت دانشجویان افغانستانی در ایران ادامه دارد

مهاجرین افغانستانی در حوزه تحصیل با وجود قوانین دست و پاگیر همواره با مشکلاتی روبرو بوده‌اند اما در سال‌های اخیر شاهد تغییرات خوبی بویژه تحولات جدیدی از موفقیت جامعه نخبگانی و تحصیلکرده مهاجرین افغانستانی در ایران هستیم.

پنج شنبه 13 جوزا 1400 - 09:14:05 AM

سه مقام المپیاد ریاضی دانشجویان ایران به دانشجویان مهاجر افغانستانی رسید

بر اساس اعلام اسامی برگزیدگان بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی ایران درسال ۱۳۹۹، دو دانشجوی مهاجر افغانستانی برنده‌ مقام اول و پنجم رشته ریاضی این رقابت‌ها شدند.

پنج شنبه 13 جوزا 1400 - 08:48:45 AM

قابل توجه همه دوستان، رسانه ها، دانشجویان، طلاب، روشنفکران و فعالان فرهنگی و اجتماعی ایرانی و افغانستانی

با توجه به انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران امیدواریم پیگیری مشکلات دانش آموزان مهاجر افغانستانی فاقد مدارک فراموش نشود و هر کسی در حد توان و بر حسب وظیفه انسانی که برعهده داریم برای حل مشکل همنوعان خود مخصوصاً تشنگان علم بیشتر تلاش کنیم.

چهار شنبه 12 جوزا 1400 - 16:07:49 PM

کسب مقام نخست المپیاد ریاضی توسط دانشجوی افغانستانی/دوست دارم در ایران تحصیل کنم

«محمد مسیح حمیدی» دانشجوی افغانستانی که به ادامه تحصیل در ایران علاقه دارد، در سال سوم رشته ریاضیات دانشگاه صنعتی شریف، مقام نخست المپیاد ریاضی را کسب کرد.

چهار شنبه 12 جوزا 1400 - 13:29:48 PM

آغاز تمدید و صدور برگه حمایت تحصیلی برای دانش آموزان مهاجر افغانستانی در ایران

بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ايران،فرایند صدور برگه حمایت تحصیلی از روز دوشنبه ۱۰ جوزا/ خرداد ۱۴۰۰ در دفاتر خدمات اتباع خارجی آغاز شده است .

چهار شنبه 12 جوزا 1400 - 07:56:09 AM

مراسم یادبود شهدای دانش‌آموز مکتب سیدالشهدا کابل و لوگر در دانشگاه مفید قم برگزار شد

طی مراسمی که به مناسبت گرامی‌داشت شهدای دانش‌آموز مکتب سیدالشهدا کابل و لوگر در دانشگاه مفید ولایت قم برگزار شد، از یاد و خاطره این شهدا تجلیل به عمل آمد.

سه شنبه 11 جوزا 1400 - 17:55:59 PM

یک دانشجوی افغانستانی مقام نخست المپیاد ریاضی در ایران را کسب کرد

محمدمسیح حمیدی دانشجوی افغانستانی سال سوم رشته ریاضیات در دانشگاه صنعتی شریف تهران موفق به کسب جایگاه نخست در المپیاد علمی دانشجویان ایران در بخش ریاضی شد.

سه شنبه 11 جوزا 1400 - 10:17:59 AM

کارآموزان به شرکا تبدیل می‌شوند هنگامی که پناهنده افغانستانی و یک ایرانی با هم همکاری می‌کنند

عباس بلخی پناهنده افغانستانی 31 ساله و دانیال حسینی ایرانی 25 ساله در حال تعمیر ماشینی در تعمیرگاه خود در شیراز ایران هستند.

سه شنبه 11 جوزا 1400 - 09:07:49 AM

مهاجرین افغانستانی و کم‌شدن نفوس ایران!

در یکی دو دهة اخیر فرزندآوری در میان ایرانیان بسیار کاهش یافته است. طوری که این‌روزها، مقامات حکومتی و رسانه‌های ایران آن را یک خطر جدّی برای آینده این کشور بیان می‌کنند. می‌گویند تا ده یا بیست سال آینده ایران جمعیت پیری ناتوان خواهد داشت که تنها مصرف کننده خواهد بود و بدین‌صورت از نیروهای کار جوان و فعال محروم خواهد شد.

دوشنبه 10 جوزا 1400 - 23:45:47 PM

ایران ناچاربه پذیرش «مهاجران خارجی» برای رفع مشکل جمعیتی خود!

با توجه به کاهش نرخ باروری جمعیت ایران، پذیرش مهاجران خارجی می‌تواند یکی از راهکارهای کلیدی و کارآمد رفع مشکل جمعیت و نیروی کار باشد؛ دراین‌باره، نزدیکی عقاید و فرهنگ کشورهای همسایه مخصوصاً افغانستان، فرصت کم‌نظیری را در اختیار ایران گذاشته است.

دوشنبه 10 جوزا 1400 - 23:42:18 PM

سازمان ملل: ایران، کشوری الگو در میزبانی از پناهجویان است

کمیسیاریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در گزارشی از وضعیت پناهجویان افغانستان در جهان، از تلاش ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از حدود ۳.۶ میلیون پناهجوی افغانستانی قدردانی و ایران را کشوری الگو برای میزبانی از پناهجویان معرفی کرد.

دوشنبه 10 جوزا 1400 - 21:14:13 PM

وزارت داخله ایران: عدم صدور كارت آمایش به اتباع فاقد سند هویتی(تذكره) از سال آینده

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله/کشور ايران تاکید کرد: اتباعی که فاقد سند هویتی(تذكره) هستند از سال آینده و در مرحله هفدهم آمایش شرکت داده نمی شوند.

چهار شنبه 5 جوزا 1400 - 11:18:31 AM

تاکید وزارت داخله ایران بر تسریع روند بازگشت داوطلبانه پناهندگان افغانستان

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از متوازن نبودن پذیرش بار و مسئولیت حمایت از پناهندگان بین کشورها و همچنین کاهش بازگشت داوطلبانه پناهندگان، بر حمایت جدی و عملی بر بازگشت داوطلبانه به عنوان اصلی ترین راه حل پایان پناهندگی تاکید کرد

دوشنبه 3 جوزا 1400 - 16:37:25 PM

آغاز واکسیناسیون کرونا اتباع و مهاجرین در مشهد مقدس

واکسیناسیون کرونای ۳۰۰ هزار تبعه خارجی دارای پرونده سلامت زیرپوشش دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد از دیروز آغاز شد.

يکشنبه 2 جوزا 1400 - 11:20:59 AM

آغاز مرحله هفتم طرح بیمه سلامت برای تمامی پناهندگان دارای کارت آمایش معتبر

برابر توافقات صورت گرفته میان اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت دخله/کشور ايران، سازمان بیمه سلامت و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، مرحله هفتم طرح بیمه سلامت برای تمامی پناهندگان دارای کارت آمایش معتبر آغاز شده است و پناهندگان دارای بیمار خاص و یا آسیب‌پذیر و پناهندگان غیرآسیب‌پذیر دارنده کارت آمایش معتبر می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت و ارائه مدارک موردنیاز تا مدت یکسال از خدمات بیمه سلامت استفاده نمایند.

جمعه 31 ثور 1400 - 09:33:10 AM

آغاز واکسیناسیون ۳۰۰ هزار تبعه افغانستانی در خراسان رضوی علیه کرونا

قائم مقام معاون صحت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: واکسیناسیون کرونای ۳۰۰ هزار تبعه خارجی دارای پرونده سلامت زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی در حال انجام است.

پنج شنبه 30 ثور 1400 - 22:38:41 PM

آغاز طرح آمایش مرحله ۱۶ و هویت مرحله ۱۵ پناهندگان همزمان با صدور پروانه کار در ایران

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران از ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح آمایش ۱۶ و هویت ۱۵ پناهندگان همزمان با صدور پروانه کار در این کشور به ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی سراسر ایران خبر داده است.

پنج شنبه 30 ثور 1400 - 22:36:49 PM